bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.01.2020 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Absurda teātris: Ventspilī investoram piedāvā «tīt makšķeres»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ventspils dome aizliegusi Kazahstānas investoram ieguldīt četrus miljonus latu tranzīta biznesā. Graudu termināļa paplašināšanai uzlikts veto.

Atgādināsim, ka AS Ventspils Grain Terminal graudu pārkraušanas termināļa pirmā kārta tika nodota ekspluatācijai 2005. gadā. Tika plānots termināli paplašināt, un pilsētas pašvaldība tobrīd to atbalstīja – termināļa skiču projekts otrajā kārtā principiālus iebildumus nesaņēma. 2010. gadā investors pieņēma lēmumu uzsākt celtniecību un nodot ekspluatācijai termināļa otro kārtu. 2011. gada oktobrī Ventspils domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa izsludināja projekta sabiedrisko apspriešanu. Pilsētas domes iniciētā Ventspils iedzīvotāju aptauja atklāja, ka ap 500 cilvēku izteikušies «par» investīciju projekta īstenošanu, kas dotu jaunas darba vietas, palielinātu nodokļu ienākumus pilsētas domes kasē un nostiprinātu tranzīta biznesa pozīcijas Ventspilī. «Pret» celtniecību izteicās vienas, terminālim vistuvāk esošās mājas, iedzīvotāji. Kopskaitā 102 cilvēki.

BNN rīcībā ir šīs mājas iedzīvotāju vēstules domei kopija. Taču fakts, ka vēstulē norādīti tikai paraksti bez uzvārdiem, personas kodiem un adresēm, ļauj apšaubīt savākto parakstu atbilstību. Daudzi vēl atceras «Grīnberga lietu». Tā aizsākās 2006. gadā, kad Lembergs neapstiprināja Ventspils ostas pārvaldes locekļa amatā Ekonomikas ministrijas pārstāvi Ojāru Grīnbergu viena iemesla dēļ – iesniegumā nebija norādīts Grīnberga personas kods. Turpretī šajā gadījumā Lemberga k-gs to, ka vēstulē nav uzrādīti parakstījušos personu uzvārdi, uzskatījis par sīkumu, kam nav vērts pievērst uzmanību. Vēl vairāk – ignorēts PAR celtniecību parakstījušos acīmredzamais pārsvars, izlemjot par labu 102 apšaubāmām balsīm PRET.

Tādā veidā, pretēji sabiedriskās apspriešanas rezultātiem, dome pieņēma lēmumu: atteikt AS Ventspils Grain Treminal termināļa otrās kārtas celtniecību. Pamatojums sekojošs: «Celtniecībai neapšaubāmi būs negatīva ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību.» Šāds Ventspils domes deputātu altruisms izsauc dziļas šaubas. Deputātu vairākums pārstāv politisko partiju Latvijai un Ventspilij ar tās vadoni – mēru Aivaru Lembergu priekšgalā. Protams, sabiedriskā apspriešana, kā to pareizi atzīmējis Lembergs, nav referendums un galvenais ir nevis kurš ir «pret», bet kāpēc. Tad, kāpēc pats Lemberga k-gs ir «pret»? Un tas jau ir pavisam interesanti.

Kā izriet no termināļa valdes priekšsēdētāja Šafranska skaidrojuma, 50% AS Ventspils Grain Terminal akciju caur holdingu LSF piederēja Lemberga k-ga ģimenei. Visnotaļ likumsakarīgi, ka brīdī, kad tika apstiprināts Baltijā lielākā un mūsdienīgākā graudu termināļa pirmās kārtas celtniecības projekts, neradās nekādi iebildumi ne pilsētas mēram, ne arī, protams, deputātiem. 2010. gadā Lemberga ģimenei piederošās daļas terminālī pārgāja pie Kazahstānas investora, tāpēc Ventspils mērs ir zaudējis jebkādu interesi par termināli. Pats Šafranska k-gs pilsētas domē ir konsekvents pilsētas mēra opozicionārs.

Šī iemeslu summa ir motīvs tam, lai pilsētas mērs «nostātos pozā» un izmantotu katru mazāko iespēju nodemonstrēt, kurš ir saimnieks pilsētā, un paņirgātos par «lūdzējiem».

AS Ventspils Grain Terminal valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis domes lēmumu komentēja šādi: «Mēs skaidri ieraudzījām, ka domi neinteresē ostas attīstība. Lēmums pēc savas būtības ir politisks un pieņemts pretēji pilsētas interesēm.»

Pēc pilsētas domes deputāta ( Zatlera reformu partija) Ivara Landmaņa vārdiem, domes lēmums bija prognozējams, domes vadība, tā vietā, lai meklētu risinājumu kopīgiem spēkiem, atrada piemērotu brīdi tam, lai visas mājas iedzīvotāju problēmas uzveltu Ventspils Grain Terminal pleciem.

Taču ar to vien notikums ar otrās kārtas celtniecību nebeidzas, jo 30 dienu laikā domes lēmums tiks pārsūdzēts administratīvajā tiesā. Nu ko, pagaidīsim, ar ko beigsies Ventspils absurda teātris. Vien atzīmēsim, ka «negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību» Lemberga k-gs un viņa atbalstītāji traktē, kā viņiem ir izdevīgi. Piemēram, Ventspils domes vadība ieguldījusi milzīgus pūliņus, lai noklusētu faktiskos apstākļus, kādos noplūda veselību un dzīvību apdraudošā viela akrilnitrils Lembergam «pareizajā» Ventamonjaks terminālī. Traģēdijā vispirms cietuši būtu tieši tās mājas iedzīvotāji, kurus Lembergs «aizstāv» jautājumā par graudu termināļa otrās kārtas celtniecību. BNN par minēto negadījumu stāstīja savās publikācijās Arī Ventspilī NOTHING SPECIAL un Ķīmiskā avārija Ventspilī varēja saindēt pilsētu.

Vainīgie netika atrasti, un, likumsakarīgi, neviens arī netika saukts pie atbildības par notikušo.

BNN ir noslēgusi žurnālistu pētījumu par to, kā pilsēta nonāca uz traģēdijas robežas un pēc Ziemassvētkiem publicēs patiesību, ko slēpj Ventspils pilsētas dome.

Ref: 012.011.103.273


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!