Administratīvo pārkāpumu lietās varētu atcelt tiesnešu imunitāti

Tieslietu padome konceptuāli lēmusi, ka administratīvo pārkāpumu lietās atceļama tiesnešu imunitāte, informē Augstākās tiesas pārstāve Rasma Zvejniece.

Pirmdienas, 21.oktobra sēdē padome lēmusi, ka tiesnesim var piemērot administratīvos sodus, drīkst aizturēt administratīvā kārtā un drīkst piemērot piespiedu atvešanu. Lēmums pamatots ar uzskatu, ka administratīvais sods neatbrīvo tiesnesi no viņa rīcības ētiskuma izvērtēšanas atbilstoši disciplināratbildības procedūrām.

Turpmākajā diskusijās un sagatavojot projektu grozījumiem likumā Par tiesu varu, Tiesnešu disciplināratbildības likumā un Administratīvās atbildības likumā, Tieslietu ministrija aicināta ņemt vērā Tieslietu padomes sēdē izskanējušos viedokļus un priekšlikumus.

Pašlaik, ja tiesnesis pieļauj administratīvo pārkāpumu, pret viņu tiek iesākta disciplinārlieta, kas var nozīmēt arī amata zaudēšanu. Piemēram, šī gada janvārī tā brīža tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) par autovadīšanu alkohola reibumā no amata atstādināja Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas