Adrians Dāvis nolēmis pamest Latvijas Gāzi

Adrians Dāvis

Ilggadējais AS Latvijas Gāze vadītājs Adrians Dāvis šovasar pametīs uzņēmumu, apstiprināja Latvijas Gāzes akcionāra SIA Itera Latvija valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Par savu lēmumu Dāvis paziņojis piektdien, 29.maijā, notikušajā Latvijas Gāzes padomes sēdē. Uzņēmuma padomei nav zināmi Dāvja lēmuma iemesli, taču Latvijas Gāzes padome, pēc Savicka teiktā, esot izteikusi nožēlu par Dāvja lēmumu.

«Dāvis gāzes jomā ir nostrādājis 50 gadus, bet kā Latvijas Gāzes vadītājs – 27 gadus. Līdz ar to tāda līmeņa vadītāju Latvijā un ārpus Latvijas būs grūti atrast. Viņa aizstājējs tiks meklēts starptautiski, bet Latvijas ekspertam tiks dota priekšroka,» teica Savickis.

Darba attiecību līgums ar Latvijas Gāzi Dāvim beidzas šā gada augustā, taču jauno vadītāju plānots apstiprināt šā gada 3.jūlijā. Savickis atzina, ka citas izmaiņas Latvijas Gāzes valdē nav plānotas.

Kā liecina informācija Latvijas Gāzes mājaslapā, Adrians Dāvis dzimis 1941.gada 31.jūlijā Rīgā. 1964.gadā Dāvis pabeidzis Rīgas Politehnisko institūtu, iegūstot inženiera-celtnieka izglītību, savukārt 1997.gadā viņš ieguvis inženierzinātņu doktora zinātnisko grādu.

Dāvis Latvijas Gāzē strādā kopš 1988.gada, ieņemot gan priekšnieka vietas izpildītāja amatu, gan ģenerāldirektora, gan prezidenta, gan valdes priekšnieka amatu.

Pērn Latvijas Gāze nopelnīja 30,07 miljonus eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2013.gadā, liecina uzņēmuma nerevidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā NASDAQ OMX Riga.

Latvijas Gāze pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Lielākais Latvijas Gāzes akcionārs ir Vācijas E.ON Ruhrgas International GmbH, kam pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai Gazprom, bet 16% – SIA Itera Latvija.

Ref: 102.000.102.9938

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas