Advokāts lūdz atbrīvot no apcietinājuma Feierābendu

Arvils Feierābends

Advokāts Saulvedis Vārpiņš lūdzis Iekšējās drošības biroju (IDB) atbrīvot no apcietinājuma kukuļņemšanas lietā aizdomās turēto Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Arvilu Feierābendu.

Feierābends aiz restēm atrodas kopš 16.marta, kad viņu aizturēja IDB. Advokāts uzskata, ka inkriminētajam noziegumam trūkst pierādījumu un IDB lēmums, ar kuru policijas amatpersona atzīta par aizdomās turēto, ir vērtējams kā izplūdis.

Klients tiekot turēts aizdomās, jo, vadot Ieroču, munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma komisiju, it kā pieņēmis 1000 eiro, lai divas privātpersonas sekmīgi nokārtotu eksāmenu. Šādas komisijas sastāvā ir četri cilvēki.

Advokāts skaidroja, ka tiesas lēmumā par apcietinājuma piemērošanu teikts, ka Feierābends nogādājams cietumā, «jo, būdams pazīstams ar kriminālprocesā iesaistītajām personām, var ietekmēt liecības, turklāt tiesa atzīst, ka ir vēl jānoskaidro Feierābenda saistība ar kriminālprocesā iesaistītām personām».

«Ja vēl nav noskaidrota šī saistība ar citām personām, tad kāds vispār ir pamats apcietinājuma noteikšanai?» retoriski norādīja Vārpiņš.

Advokāts arī pastāstīja, ka Feierābends līdz šim nopratināts divas reizes – uzreiz pēc aizturēšanas un 11.aprīlī. Citas izmeklēšanas darbības ar viņu netiek veiktas, tāpēc nav saprotams, kāpēc izmeklēšana norit tik pasīvi.

Jau ziņots, ka lietā bez Feierābenda apcietinājumā joprojām atrodas kukuļņemšanā aizdomās turētais Valsts policijas (VP) Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.

Lietā tika aizturētas vēl divas personas.

VP priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka apcietinātās policijas amatpersonas noteikti neturpināšot darbu savā amatā. Viņš arī informēja, ka par notikušo ir sākta disciplinārlieta, lai izvērtētu tiešo vadītāju un konkrēto darbinieku rīcību. Saistībā ar notikušo tiks vērtēta arī Feierābenda priekšnieka, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Arta Velša, atbildība.

Ref: 102.000.102.12478

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas