Advokāts: Vaškevičs pārvietots uz citu slimnīcu

Vladimirs Vaškevičs

Atbilstoši Austrijas dežūrējošā tiesneša lēmumam un neatkarīga tiesas medicīnas eksperta slēdzienam, kas apstiprināja līdzšinējo Vladimira Vaškeviča diagnozi, bijušais Muitas Kriminālpārvaldes direktors ir pārvietots uz citu slimnīcu, norāda zvērināts advokāts Oskars Rode.

Piektdien, 21.februāra vakarā, Vaškevičs no slimnīcas, kur viņš ārstējās līdz šim, tika pārvietots uz citu slimnīcu. Tas notika pamatojoties uz Eiropas orderi, kas Austrijā tika saņemts ceturtdien, 20.februārī, portālam BNN norāda advokāts.

«Neatkarīgs tiesas medicīnas eksperts, novērtēja mana klienta veselības stāvokli. Medicīnas ekspertīzē apstiprināja tā atbilstību gan Latvijas, gan Austrijas mediķu diagnozēm un rekomendēja Vaškeviču nekavējoties hospitalizēt dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ,» pastāstīja Rode.

Pamatojoties uz tiesu medicīnas eksperta slēdzienu, dežūrējošais tiesnesis pieņēma lēmumu pārvietot bijušo Muitas Kriminālpārvaldes direktoru uz citu slimnīcu, kurš viņš atrodas patlaban.

Pašlaik tiek gatavota šā tiesas lēmuma pārsūdzība, lai panāktu Vaškeviča iepriekšējā ārstēšanas režīma atjaunošanu. Sagaidāms, ka tiesas lēmums par turpmāko Vaškeviča atrašanās vietu tiks pieņemts šīs nedēļas laikā, skaidro advokāts.

Advokāti gatavo arī sūdzību Eiropas cilvēktiesību tiesā. Vaškeviča aizstāvis norādīja, ka šajā sūdzībā būs ietverta arī advokātu rīcībā esošā informācija, ka iepriekš Latvijas drošībsargājošās iestādes ir sniegušas nepatiesu informāciju Austrijas varas iestādēm, piedēvējot Vaškevičam smagākus apsūdzības pantus.

Gan Vaškevičs, gan viņa advokāti uzskata, ka viss notiekošais ir specdienestu un noziedznieku īstenotās izspiešanas rezultāts, kas «cīņas ar korupciju» aizsegā ir pāraugusi krimināli-politiskajā vajāšanā.

BNN jau vēstīja, ka TV3 neoficiāli kļuvis zināms, ka Vaškevičs 18.februārī ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Oficiālu apstiprinājumu šim faktam nevēlas sniegt neviena no žurnālistu uzrunātajām amatpersonām. Arī premjere Laimdota Straujuma. «Es jums vēlreiz atkārtoju – griezieties pie ģenerālprokurora un iekšlietu ministra. Jo tā informācija, kas man ir… Es nevaru atklāt… Viņi pateiks, cik tālu var informācija tikt atklāta,» tā Straujuma.

Iemesls, kāpēc kādreiz ietekmīgā amatpersona atrodas ārvalstīs, varētu būt ne tikai medicīnisks. Neatklājot personu vārdus, KNAB pirms gada ziņoja, ka sākts kriminālprocess par iespējamu vardarbības piedraudējumu, lai kādā iztiesāšanā esošā krimināllietā mainītu liecības smaga nozieguma izdarīšanā apsūdzētas personas interesēs. Raidījuma rīcībā nonācis Rīgas pilsētas centra rajona tiesas pagājušā gada 15.jūlija spriedums šajā lietā. Vaškeviča vārds šajā dokumentā parādās ne tajā labākajā gaismā. Tajā atklājas detaļas, kā mēģināts uzpirkt Muitas pārvaldes direktoru Tāli Kravali, lai viņš sniegtu nepatiesas liecības Vaškeviča labā.

Šī lieta līdz skatīšanai tiesas sēdēs nemaz nenonāca. Kādreizējais Vaškeviča darba kolēģis Muitā Igors Semjonovs prokuroram noziegumu plānošanā atzinies un par to saņēma samērā vieglu sodu – divus gadus nosacīti, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Notikumi sākušies 2011.gada aprīli Rīgā kādā dzīvokļu mājā Aleksandra Grīna bulvārī. Kādas bijušās kolēģes dzīvoklī Semjonovs sastapis Vaškeviču un piekritis viņa piedāvājumam – palīdzēt piespiest liecinieku Kravali dot tiesā nepatiesas liecības. Lai uzdevumu izpildītu, tika izvēlēts vēl viens starpnieks – arī bijušais kolēģis, kurš uzturējis labas attiecības ar Kravali – uzņēmējs Aleksandrs Kozlovs.

Pirmā uzņēmēja Kozlova un Semjonova tikšanās notika pie Igora Semjonova mājas Ādažos. Dažas dienas vēlāk jau Rīgas centrā – automašīnā notiek galvenā saruna. Semjonovs izdara spiedienu uz Kozlovu. Ja viņš panāks, ka Kravalis maina savas liecības un turklāt aiziet no Muitas pārvaldes direktora amata, par to abiem – Semjonovam un Kozlovam – pienāksies trīs miljoni eiro. Pretējā gadījumā par brīdinājumu Kravalim, Kozlovu automašīnā uzspridzinās.

Lai atrunātu, kā sagatavot nepatiesās liecības, abi starpnieki tiekas vairākkārt dažādos Rīgas centra restorānos Dzirnavu ielā. Paralēli Semjonovs vairākkārt devās uz dzīvokli, lai no Vaškeviča saņemtu padomus un norādījumus, kā iespaidot uzņēmēju Kozlovu. Semjonovs arī saņēmis no Vaškeviča tūkstoš eiro. Tie domāti apģērbam, lai Semjonovs varētu pienācīgā izskatā satikties ar Vaškeviča uzticamības personām un viltus lieciniekiem. No lietas materiāliem redzams, ka Semjonovs sagādājis Pierre cardin žaketi, bikses, vairākus kreklus un zīda kaklasaites.

Semjonovs par pazīšanos ar Vaškeviču, vaļsirdīgo atzīšanos prokuroram, draudiem un līdzdalību Tāļa Kravaļa uzpirkšanas mēģinājumā runā nelabprāt un mēģina apgalvot, ka tie visi ir kāda izdomājumi. Semjonova vaļsirdīgā atzīšanās prokuroram par saistību ar Vaškeviču un līdzdalību nozieguma plānošanā nodrošināja, ka viņam piesprieda divus gadus nosacīti. Vienlaikus liecības skaidri atklāj, kā kādreiz augstos amatos bijusi amatpersona mēģina piespiest savu kolēģi par lielu naudu melot izmeklētājiem.

Ar otru sižetā minēto starpnieku – uzņēmēju Kozlovu sazināties neizdevās. Presē minēts, ka viņš iepriekš tirgojies ar zemēm un iedzīvojies parādos. No 17.janvāra viņš ir valdes priekšsēdētājs firmā Prospectum, kas pieder ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai NORVIK. Uzņēmumā valdes loceklis ir arī Ģirts Straujums, kuram ir saistība ar vairākiem zaļās enerģijas projektiem un kurš ir arī premjeres Straujumas dēls.

102.000.102.6724

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas