bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

Rīgas satiksmes audita izvērtēšanai advokātus sāks meklēt nākamnedēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis.

Nākamnedēļ tiks sākta advokātu biroju cenu aptauja, lai atrastu ekspertus, kuri izvērtēs iespējas juridiski vērsties pret bijušo SIA Rīgas satiksme (RS) valdi, tā žurnālistiem sacījis uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Ernests Saulītis.

Saulītis gribot izvērtēt, vai līgumu radītie zaudējumi RS ir valdes vaina, vai komercdarbības risks.

Trešdien, 6.martā, Rīgas domē notika Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kuru rosināja sasaukt Jaunā konservatīvā partija. Partijas frakcijas vadītājs Jānis Ozols skaidroja, ka sēde bija nepieciešama, lai ar auditoru ziņojumu iepazīstinātu arī opozīcijas deputātus. Šada iespēja līdz šim esot bijusi liegta, lai gan iepriekšējais uzņēmuma vadītājs Anrijs Matīss sākotnēji to bija solījis. 

Ķeroties klāt Saulīša iztaujāšanai, deputāte Baiba Broka (VL-TB/LNNK) vaicāja, vai Saulītis jau paspējis satikties ar kapitāldaļu turētāju Nilu Ušakovu (S). Pēc jaunā vadītāja teiktā, vienreiz abas amatpersonas esot tikušās un Saulītim dots uzdevums turpināt visu nepieciešamo darbu, lai nodrošinātu uzņēmuma funkcionēšanu.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Saulītis vairākkārt uzsvēra, ka līdz ar RS šī gada budžeta apstiprināšanu uzņēmumam maksātnespēja nedraud un arī kreditoriem tiks nodrošināti visi kredītmaksājumi.

Sēdes laikā viņš gan atkārtoti norādīja, ka uzņēmuma stabilitāte tiks nodrošināta tikai tad, ja pašvaldība apstiprinās uzņēmuma šī gada solīto dotāciju 130 miljonu eiro apmērā. «Šodien Licencēšanas komisija saskaņoja, ka brauciena pašizmaksa ir 1,42 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Šī pašizmaksa ir ierēķināta budžetā. Ja Finanšu departaments to tālāk saskaņos, līdzekļu pietiks,» sacīja Saulītis.

Klāstot savu viedokli par uzņēmuma auditu, Saulītis norādīja, ka paspējis iepazīties ar to tikai daļēji. Deputāts Vilnis Ķirsis (V) gan uzreiz prasīja, kā nākas, ka tikai pēc daļējas iepazīšanās Saulītis jau paspējis izteikties, ka ziņojumā ir tukšas frāzes.

«Ja runājam par iepirkumu komisiju – tās vadītāja vairs nav, arī viss komisijas sastāvs ir nomainīts. Es iepazinos ar līgumiem, kur it kā ir norādīta valdes atbildība, bet tur nav precizēts, vai tas ir balstoties uz Komerclikumu vai ko citu,» sacīja Saulītis.

Ķirsis gan informēja, ka pats iepazinies ar visu ziņojuma saturu, uzņēmumā pavadot vien pāris stundas.

Jaunais RS valdes priekšsēdētājs Saulītis žurnālistiem iepriekš sacīja, ka uzņēmuma valde lēmusi, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji drīkst nākt uz uzņēmumu un ar ziņojumu iepazīties. Tiesa, komitejas sēdē, kā novēroja BNN, Saulītis uzsvēra, ka ministrijas pārstāvji to varot darīt, tikai parakstoties par informācijas neizpaušanu. Pagaidu vadītājs atgādināja, ka audits saturot RS komercnoslēpumu.

Vienlaikus Saulītis atklāja, ka iepirkumam par personāla atlases kompāniju, lai atrastu jauno RS padomi un valdi, vajadzētu būs izsludinātam 6.martā.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka patlaban viņa primārais darbs esot uzņēmuma stabilizēšana.

«Mans uzdevums ir panākt, ka brauciena pašizmaksa tiek apstiprināta 1,42 eiro līmenī. Tālāk man ir jāizvērtē riskantie līgumi – kur var ieekonomēt un ko var mainīt. Līdz jaunās valdes iecelšanai man jāizvērtē vai ir pamats celt kādas prasības pret bijušo valdi. Mūsu uzdevums ir sagatavot jaunajai valdei darba lauku,» uzskaitīja Saulītis.

Komitejā deputāti balsoja arī par deputāta Jurģa Klotiņa (VL-TB/LNNK) priekšlikumu no RS kapitāldaļu turētāja amata atsaukt Ušakovu. Ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu šis priekšlikums tika noraidīts.

Kā ziņots, otrdien, 5.martā, Matīss paziņoja, ka nolēmis atstāt RS pagaidu vadītāja amatu, jo Rīgas dome viņam nesniedzot atbalstu to kapitālsabiedrības problēmu risināšanā, kas nav paša uzņēmuma pārziņā un kuru novēršana ir iespējama tikai ar pašvaldības lēmumiem. Rīgas mērs Ušakovs Matīsa vietā pagaidām iecēlis ilggadējo domes darbinieku Saulīti.

Paziņojot par atkāpšanos, Matīss intervijā Latvijas Radio apgalvoja, ka audita ziņojumā lūgts izvērtēt bijušās valdes atbildību par nesaimniecisku rīcību uzņēmumā, taču šādas izvērtēšanas vietā audita ziņojums nosūtīts atpakaļ RS ar «aptuvenu nostāju – vērtējiet paši», ko Matīss neuzskata par konstruktīvu rīcību.

Matīsa iepriekš skaidrojis, ka Ernst&Young ziņojums «ir ļoti kritisks» un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.

Ieteikumi saistīti ar sadarbības partneru izvēli, pašizmaksu aprēķiniem un citiem procesiem. Vienlaikus auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā, bijušās uzņēmuma valdes vadībā, RS nodarīti desmitiem miljonu lieli zaudējumi.

Tikmēr VARAM pārstāvji ir nobažījušies par šī brīža komunikāciju ar Rīgas domes vadību, kā arī RS audita ziņojuma publiskošanas vilcināšanu, otrdien paziņoja ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa.

Auditoru ziņojumu Rīgas dome sākotnēji sniegt atteikusies. Vārpiņa norādīja, ka Ušakovs uz vienu no ministrijas nosūtītajām vēstulēm februārī atbildējis, ka audita ziņojumā iekļauta konfidenciāla informācija, ko bez kompānijas Ernst&Young piekrišanas nedrīkstot izplatīt. Pēcāk auditoru kompānija gan norādīja, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem kapitālsabiedrība drīkst izgatavot ziņojuma kopiju un nosūtīt to ministrijai.


Pievienot komentāru

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!