bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.12.2019 | Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna
LatviaLatvija

Rīgas satiksmes audita izvērtēšanai advokātus sāks meklēt nākamnedēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis.

Nākamnedēļ tiks sākta advokātu biroju cenu aptauja, lai atrastu ekspertus, kuri izvērtēs iespējas juridiski vērsties pret bijušo SIA Rīgas satiksme (RS) valdi, tā žurnālistiem sacījis uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Ernests Saulītis.

Saulītis gribot izvērtēt, vai līgumu radītie zaudējumi RS ir valdes vaina, vai komercdarbības risks.

Trešdien, 6.martā, Rīgas domē notika Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kuru rosināja sasaukt Jaunā konservatīvā partija. Partijas frakcijas vadītājs Jānis Ozols skaidroja, ka sēde bija nepieciešama, lai ar auditoru ziņojumu iepazīstinātu arī opozīcijas deputātus. Šada iespēja līdz šim esot bijusi liegta, lai gan iepriekšējais uzņēmuma vadītājs Anrijs Matīss sākotnēji to bija solījis. 

Ķeroties klāt Saulīša iztaujāšanai, deputāte Baiba Broka (VL-TB/LNNK) vaicāja, vai Saulītis jau paspējis satikties ar kapitāldaļu turētāju Nilu Ušakovu (S). Pēc jaunā vadītāja teiktā, vienreiz abas amatpersonas esot tikušās un Saulītim dots uzdevums turpināt visu nepieciešamo darbu, lai nodrošinātu uzņēmuma funkcionēšanu.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, Saulītis vairākkārt uzsvēra, ka līdz ar RS šī gada budžeta apstiprināšanu uzņēmumam maksātnespēja nedraud un arī kreditoriem tiks nodrošināti visi kredītmaksājumi.

Sēdes laikā viņš gan atkārtoti norādīja, ka uzņēmuma stabilitāte tiks nodrošināta tikai tad, ja pašvaldība apstiprinās uzņēmuma šī gada solīto dotāciju 130 miljonu eiro apmērā. «Šodien Licencēšanas komisija saskaņoja, ka brauciena pašizmaksa ir 1,42 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Šī pašizmaksa ir ierēķināta budžetā. Ja Finanšu departaments to tālāk saskaņos, līdzekļu pietiks,» sacīja Saulītis.

Klāstot savu viedokli par uzņēmuma auditu, Saulītis norādīja, ka paspējis iepazīties ar to tikai daļēji. Deputāts Vilnis Ķirsis (V) gan uzreiz prasīja, kā nākas, ka tikai pēc daļējas iepazīšanās Saulītis jau paspējis izteikties, ka ziņojumā ir tukšas frāzes.

«Ja runājam par iepirkumu komisiju – tās vadītāja vairs nav, arī viss komisijas sastāvs ir nomainīts. Es iepazinos ar līgumiem, kur it kā ir norādīta valdes atbildība, bet tur nav precizēts, vai tas ir balstoties uz Komerclikumu vai ko citu,» sacīja Saulītis.

Ķirsis gan informēja, ka pats iepazinies ar visu ziņojuma saturu, uzņēmumā pavadot vien pāris stundas.

Jaunais RS valdes priekšsēdētājs Saulītis žurnālistiem iepriekš sacīja, ka uzņēmuma valde lēmusi, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji drīkst nākt uz uzņēmumu un ar ziņojumu iepazīties. Tiesa, komitejas sēdē, kā novēroja BNN, Saulītis uzsvēra, ka ministrijas pārstāvji to varot darīt, tikai parakstoties par informācijas neizpaušanu. Pagaidu vadītājs atgādināja, ka audits saturot RS komercnoslēpumu.

Vienlaikus Saulītis atklāja, ka iepirkumam par personāla atlases kompāniju, lai atrastu jauno RS padomi un valdi, vajadzētu būs izsludinātam 6.martā.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka patlaban viņa primārais darbs esot uzņēmuma stabilizēšana.

«Mans uzdevums ir panākt, ka brauciena pašizmaksa tiek apstiprināta 1,42 eiro līmenī. Tālāk man ir jāizvērtē riskantie līgumi – kur var ieekonomēt un ko var mainīt. Līdz jaunās valdes iecelšanai man jāizvērtē vai ir pamats celt kādas prasības pret bijušo valdi. Mūsu uzdevums ir sagatavot jaunajai valdei darba lauku,» uzskaitīja Saulītis.

Komitejā deputāti balsoja arī par deputāta Jurģa Klotiņa (VL-TB/LNNK) priekšlikumu no RS kapitāldaļu turētāja amata atsaukt Ušakovu. Ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu šis priekšlikums tika noraidīts.

Kā ziņots, otrdien, 5.martā, Matīss paziņoja, ka nolēmis atstāt RS pagaidu vadītāja amatu, jo Rīgas dome viņam nesniedzot atbalstu to kapitālsabiedrības problēmu risināšanā, kas nav paša uzņēmuma pārziņā un kuru novēršana ir iespējama tikai ar pašvaldības lēmumiem. Rīgas mērs Ušakovs Matīsa vietā pagaidām iecēlis ilggadējo domes darbinieku Saulīti.

Paziņojot par atkāpšanos, Matīss intervijā Latvijas Radio apgalvoja, ka audita ziņojumā lūgts izvērtēt bijušās valdes atbildību par nesaimniecisku rīcību uzņēmumā, taču šādas izvērtēšanas vietā audita ziņojums nosūtīts atpakaļ RS ar «aptuvenu nostāju – vērtējiet paši», ko Matīss neuzskata par konstruktīvu rīcību.

Matīsa iepriekš skaidrojis, ka Ernst&Young ziņojums «ir ļoti kritisks» un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.

Ieteikumi saistīti ar sadarbības partneru izvēli, pašizmaksu aprēķiniem un citiem procesiem. Vienlaikus auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā, bijušās uzņēmuma valdes vadībā, RS nodarīti desmitiem miljonu lieli zaudējumi.

Tikmēr VARAM pārstāvji ir nobažījušies par šī brīža komunikāciju ar Rīgas domes vadību, kā arī RS audita ziņojuma publiskošanas vilcināšanu, otrdien paziņoja ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa.

Auditoru ziņojumu Rīgas dome sākotnēji sniegt atteikusies. Vārpiņa norādīja, ka Ušakovs uz vienu no ministrijas nosūtītajām vēstulēm februārī atbildējis, ka audita ziņojumā iekļauta konfidenciāla informācija, ko bez kompānijas Ernst&Young piekrišanas nedrīkstot izplatīt. Pēcāk auditoru kompānija gan norādīja, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem kapitālsabiedrība drīkst izgatavot ziņojuma kopiju un nosūtīt to ministrijai.


Pievienot komentāru

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!