Afganistānā sievietēm liek aizklāt seju publiskās vietās

Afganistānā valdošais grupējums Taliban ieviesis prasību sievietēm publiskās vietās aizklāt seju un nēsāt ķermeni pilnībā nosedzošu apģērbu, kas ir pirmā šāda prasība valstī vairāku desmitu gadu laikā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Teroristiski-politiskais grupējums Taliban Afganistānā stingri ierobežoja sieviešu tiesības tā pirmajā valdīšanas laikā, no 1996. līdz 2004.gadam, kad sievietēm bija jānēsā ķermeni pilnībā nosedzošs apģērbs. Grupējums atkārtoti iekaroja Afganistānu 2021.gada vasarā, kad to atstāja ASV vadītie starptautiskie spēki. Kopš Afganistānas Islāma Emirāta atjaunošanas 2021.gadā grupējums ir pamazām ierobežojis sieviešu tiesības sabiedrībā, atņemot iedzīvotājām līdztiesības statusu un lēmumus pamatojot ar islāma reliģiski sabiedriskās sistēmas prasībām.

Daļa sieviešu Afganistānā jau līdz šim nēsājušas pilnībā ķermeni nosedzošu apģērbu, taču daudzviet pilsētās sievietes nēsājušas tikai lakatu, lai nosegtu matus.

Maija sākumā Taliban kontrolētā Afganistānas Netikumības novēršanas un tikumības veicināšanas ministrija izdevusi rīkojumu, nosakot, ka par pilnībā ķermeni nosedzoša apģērba nenēsāšanu sabiedriskā vietā, sievietes aizbildnis ģimenē var tikt ieslodzīts cietumā uz trīs dienām.

Afganistānā ir ierobežotas sieviešu tiesības iegūt izglītību vidusskolas līmenī un strādāt algotu darbu, vēsta BBC.

Lasiet arī: Afganistānā Taliban tomēr liedz meitenēm iet skolā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas