Afganistānā tuvojas evakuācijas gala termiņš, G7 līderi cenšas vienoties par rīcību

Varu Afganistānā atguvušais grupējums Taliban ir noteicis 31.augustu kā termiņu, kad jānoslēdzas ārvalstu organizētai cilvēku evakuācijas kampaņai no valsts. G7 grupas Rietumvalstis sarīkojušas ārkārtas galotņu sanāksmi, lai vienotos, kā reaģēt uz Afganistānā notiekošo, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra Reuters.

Otrdien, 28.augustā, tiešsaistes sanāksmē tiekas ASV, Francijas, Japānas, Vācijas Kanādas, Lielbritānijas un Itālijas prezidenti un premjerministri, un to vada britu premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson).

Lasiet arī: Lietuva sāk evakuēt cilvēkus no Afganistānas

Pirms sanāksmes Džonsons izplatījis paziņojumu, kur norādījis, ka sanāksmē viņa «pirmā prioritāte būs pabeigt evakuēt mūsu pilsoņus un tos afgāņus, kuri ir palīdzējuši mūsu centieniem pēdējo 20 gadu garumā». Britu premjerministrs paudis apņēmību izmanot visas pieejamās humānās palīdzības un diplomātiskās sviras, lai aizsargātu afgāņu cilvēktiesības.

G7 uzdevums būs arī palūkoties uz nākamo fāzi, kad būs «vitāli svarīgi sanākt kopā kā starptautiskai sabiedrībai un vienoties par kopēju pieeju». Pēc varas maiņas valstī aktuāls ir jautājums par Taliban varas leģitimitātes atzīšanu, jo no tās būs atkarīga grupējuma piekļuve ārvalstu un starptautisko organizāciju finansējumam, uz ko paļāvušās iepriekšējās Afganistānas valdības. ASV valdība 2020.gadā deklarēja, ka ASV neatzīst grupējumu Taliban kā valstisku veidojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas