Afganistānas cietumu priekšnieks paredz nāves sodu, amputāciju atsākšanu

Afganistānā pie varas nākušais grupējums Taliban kriminālsodu sistēmā atjaunos nāves sodu un roku nociršanu, tā pavēstījis jaunais Afganistānas cietumu pārvaldes priekšnieks, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra AP.

Iepriekšējā Taliban valdīšanas laikā 1990.gados Norudins Turabi ieņēma tieslietu ministra amatu. Jaunajā grupējuma valdībā, kas izveidota pēc tam, kad Taliban augustā gāza no varas līdzšinējo Afganistānas valdību, Turabi uzticētā atbildības joma ir cietumu darbība.

Lasiet arī: Levits ANO Ģenerālās asamblejas sesijā runā par dezinformāciju, Afganistānas sieviešu tiesībām un migrantu krīzi

«Visi mūs kritizēja par sodu izpildi stadionā, bet mēs nekad neesam neko teikuši par viņu likumiem un viņu sodiem,» Turabi sacījis intervijā AP Afganistānas galvaspilsētā Kabulā. «Neviens mums nenorādīs, kādiem vajadzētu būt mūsu likumiem. Mēs sekosim islāmam un veidosim savus likumus pēc Korāna.»

«Roku nociršana ir ļoti vajadzīga drošībai,» teicis Turabi, norādot, ka iepriekšējā grupējuma valdīšanas laikā šāds soda mērs labi kalpojis, lai atturētu cilvēkus no noziegumu pastrādāšanas. Turabi ir viens no Taliban līderiem, kuri darbojas jaunizveidotajā Afganistānas pagaidu valdībā, un kuri vienlaikus ir ANO sankciju sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas