Āfrikā novēro masveida ziloņu bojāeju, ir aizdomas par slimību

Botsvānā, Āfrikas dienvidos, pēdējos divos mēnešos atrasti miruši vairāki simti ziloņu. Pēkšņais mirstības uzliesmojums tiek skaidrots ar pagaidām nenoskaidrotas slimības vai saindēšanās izplatību, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ziloņu populācijas Āfrikā pēdējos gados samazinās, un Botsvānā dzīvo aptuveni viena trešdaļa no kontinentā mītošiem ziloņiem. Valsts Okavango upes deltā, kas ir slavena ne tikai kā ziloņu, bet arī nīlzirgu, lauvu un citu dzīvnieku populāciju mājvieta, 2020.gada maijā un jūnijā atrasti vairāk nekā 350 beigti ziloņi.

«Līdz šim nav pieredzēts, ka ziloņi mirst tādā skaitā un vienādos apstākļos, kas nav saistīti ar sausumu,»

vērtējis britu biologs Naiels Makkens (Niall McCann), kurš darbojas Lielbritānijas labdarības organizācijā Nacionālo Parku glābēji.

Botsvānas valdība ir noliegusi, ka dzīvnieku nāves cēlonis būtu malumednieku lodes vai izlikta inde, jo lielā skaitā miruši atrasti tikai ziloņi un to ilkņi nav nogriezti. Laboratorijās tiek meklēti Botsvānas ziloņu pēkšņās mirstības cēloņi. Šobrīd ir aizdomas par slimību vai saindēšanos, kas dzīvnieku organismā uzbrūk nervu sistēmai, norādījis Makkens, tā vēsta BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Viņi nomira no infraskaņas, kas nāk no zemes dzīlēm, ūdenim spiežoties uz āru… tas ir planētas plūdu viens no priekšvēstnešiem…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas