Āfrikas cūku mēris neietekmē Rīgas Centrāltirgu

Neskatoties uz Āfrikas cūku mēra izraisītajām svārstībām kopējā cūkgaļas tirgū, Rīgas pašvaldības AS Rīgas Centrāltirgus nav izjutis pieprasījuma vai piedāvājuma izmaiņas, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Jautāts, vai tirgū jūtams lielāks cūkgaļas pieplūdums Krievijas noteiktā veto dēļ pret Eiropas Savienības cūkgaļas importu, viņš atbildēja noliedzoši.

«Esam jau pārdzīvojuši gan putnu gripas, gan zirga gaļas skandālu, un nevarētu teikt, ka cūku mēris Lietuvā ietekmētu Centrāltirgus tirdzniecību. Gaļas piedāvājums tiešām ir ļoti liels. Ir bijuši periodi, kad samazinās viens vai otrs gaļas sortiments, bet tagad ir tā, ka ir pietiekami daudz no visa,» sacīja Abramovs.

Viņš gan atzina, ka patlaban tirgū pastāv cita tendence – gaļas paviljonā sāk dominēt putnu gaļa.

«Vairāki tirgotāji, kuri agrāk tirgoja liellopu gaļu vai cūkgaļu, maina profilu un sāk specializēties vistas gaļas tirgošanā. Īsti nevaru šo tendenci izskaidrot, iespējams, tas saistīts ne tikai ar zemāku un pievilcīgāku putna gaļas iepirkuma cenu, bet arī ar ēšanas paradumu maiņu. Tomēr daļa pārdevēju, kuri jau gadu desmitiem tirgo cūkgaļu un lieliski pārzina pieprasījuma nianses, joprojām strādā tieši ar šo produkcijas veidu,» atzina tirgus vadītājs.

Savukārt uz jautājumu, kā tirgus apgrozījumu varētu ietekmēt septembrī gaidāmās izmaiņas saistībā ar stingrāku kūpinājumu kontroli, viņš sacīja, ka cer uz saprātīgu problēmas risinājumu.

«Ja šo nišu sāks regulēt «sauss» likums, nevis pieprasījums, tas būtu dīvaini. Tirgus teritorijā kūpinājumus var nopirkt tikai paviljonā, nevis atklātajā teritorijā «no rokas» vai zemnieka bagāžnieka. Ja stingrās normas stāsies spēkā, vienīgā iespēja, kur kārtīgus kūpinājumus nopirkt, būs zemnieku tirdziņi jeb izbraukuma tirdzniecība. Mājražotāji tādā gadījumā «piepludinās» tirgu, bet gribētos, lai arī ikdienā kūpinājumus varētu nopirkt. Tomēr nedomāju, ka jaunās prasības ir tik drakoniskas, lai šo nozari vispār iznīcinātu. Gan jau tiks atrasts vidusceļš,» sacīja Abramovs.

Ref:103.000.103.6061

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas