Āgenskalnā dzīvojamās mājas sprādzienā viens cilvēks gājis bojā un seši cietuši

Naktī uz ceturtdienu Rīgā, Āgenskalnā, pēc sprādziena daļēji sabrukusi trīsstāvu dzīvojamā māja Melnsila ielā 2, kas atrodas Melnsila ielas un Ļermontova ielas stūrī. Saskaņā ar jaunāko informāciju nelaimē gājis bojā viens cilvēks, bet seši cietuši.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola, izsaukums uz ugunsgrēka vietu tika saņemts plkst.1.22. Ierodoties norādītajā adresē, ugunsdzēsēji konstatēja, ka, visticamāk, ir noticis sprādziens, daļēji sagraujot ēku, bet pēc tam izcēlies arī ugunsgrēks.

Dega daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas kopumā 80 kvadrātmetru platībā. Uz vietas strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Lai nodrošinātu papildu specializētās tehnikas uzstādīšanu, tika veikta trolejbusu līnijas vadu atvienošana, bet uzņēmuma Sadales tīkls darbinieki veica ēkas elektroapgādes atslēgšanu.

Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast, un viņa atbrīvošana turpinājās ilgāk nekā stundu. Īsi pēc tam drupās tika atrasts arī viens bojāgājušais.

Kopumā nelaimē cieta seši cilvēki, no kuriem trīs cilvēkus izglāba VUGD darbinieki. Vēl piecus cilvēkus glābēji no mājas evakuēja. Viens cilvēks zem gruvešiem tika atrasts miris.

Kā informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule, no cietušajiem divi ar salīdzinoši vieglām traumām nogādāti stacionārā, vienam sniegta palīdzība uz vietas, bet par vēl trim cietušajiem viņai sīkākas informācijas nebija.

Notikuma vietā bija ieradušās septiņas NMPD brigādes, kas bija gatavas turpināt dežūru adresē, līdz glābšanas darbus būs pabeiguši citi dienesti.

Plkst.3.40 degšanu izdevās lokalizēt, taču dzēšanas darbi vēl turpinās. Notiek arī sagruvušo konstrukciju demontāža, pastāstīja VUGD preses pārstāve Vītola.

Kā novēroja aģentūra LETA, ēkas Melnsila ielā 2 daļas – logu rāmji un skārda loksnes –, visticamāk, sprādziena rezultātā ir izmētātas tuvējā apkārtnē, dažas no tām aizsviestas pat 50 metrus tālu un piezemējušās Melnsila ielas pretējā pusē esošajā Jaunatnes dārzā. Visvairāk ēkas daļu ir sakritušas uz Melnsila ielas brauktuves, kuras atbrīvošana noteikti varētu prasīt ilgāku laiku. Sprādzienā nopostīta ēkas daļa uz Ļermontova ielas pusi, bet ēkas otrā pusē pat nav izbiris logu stiklojums.

Valsts policijas (VP) preses pārstāve Simona Grāvīte pastāstīja, ka sprādziena dēļ sākotnēji tika slēgta satiksme Melnsila, Lapu, Ļermontova un Ernestīnes ielu posmos. Taču Melnsila ielas posms no Ļermontova ielas līdz Ernestīnes ielai, kur kursē arī sabiedriskais transports, varētu palikt slēgts vēl ilgi – līdz tiks likvidētas negadījuma sekas.

Kā liecina informācija pašvaldības SIA Rīgas satiksme mājaslapā, slēgtajā Melnsila ielas posmā kursē 5.trolejbuss, kā arī 4., 4z, 21., 38., 39., 46. un 56.maršruta autobusi. Tāpat minētais ielas posms ir iekļauts mikroautobusu jeb ekspresbusu maršrutos Nr.338, 344, 363 un 370.

Kā mikroblogošanas vietnē Twitter pavēstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, ēka, kurā noticis sprādziens, ir pašvaldības īpašums. Uz notikuma vietu tika nosūtīts arī pašvaldības SIA Rīgas satiksme autobuss, kurā īslaicīgi varēja uzturēties un saņemt palīdzību evakuētie iedzīvotāji.

Staķis informēja, ka nelaimes rezultātā bez pajumtes palikušie cilvēki tiks izvietoti viesnīcās.

Rīgas mērs arī solīja rūpīgi izmeklēt notikušo un pateicās glābšanas darbos iesaistītajiem dienestiem.

Ugunsdzēsējiem, kuri ceturtdienas agrā rītā veic glābšanas darbus sprādzienā sapostītajā Āgenskalna dzīvojamajā mājā, ir aizdomas, ka notikusī nelaime varētu būt saistāma ar gāzi, taču precīzus notikušā apstākļus izmeklēs Valsts policija, kura par notikušo ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XIII nodaļas Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību.

Negadījums notika COVID-19 dēļ izsludinātajā komandantstundā jeb laikā, kad iedzīvotājiem jāatrodas dzīvesvietās, bet atstāt tās drīkstēja tikai ar attaisnojošu iemeslu un iepriekš sagatavotu aizpildītu pašapliecinājumu. Ņemot vērā minēto, notikuma vietas apkārtnē pastiprināti patrulēja policijas darbinieki kopā ar zemessargiem, un ielās esošajiem cilvēkiem tika prasīts uzrādīt aizpildītus apliecinājumus par iemeslu, kāpēc viņi atrodas ārpus dzīvesvietas, novēroja aģentūra LETA.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas