Aicina Latvijas valdību atbalstīt EK rosināto veto tiesību atcelšanu nodokļu jautājumos

Pozitīvi vērtējot Eiropas Komisijas pieņemto lēmumu atcelt ES dalībvalstu veto tiesības attiecībā uz nodokļu politikas jautājumiem, partija Progresīvie aicina Latvijas valdību atbalstīt šī lēmuma turpmāku virzību.

Vienlaikus norādīts, ka priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentam un Eiropas padomei.

«Bažas rada tas, ka tieši Eiropas padome un jo īpaši tās valstis, kas līdz šim darbojušās kā iekšējais ES ofšors un citu valstu nodokļu «reketieris» – Malta, Kipra, Īrija, Luksemburga, Nīderlande, Lielbritānija – var apgrūtināt šī lēmuma stāšanos spēkā,» pauž partijas biedri.

Politiskā spēka priekšsēdētājs Roberts Putnis skaidro, ka «Eiropas Savienībā ir atsevišķas valstis, kas nodokļu konkurenci izmanto kā savu «biznesa modeli», un tās šo iniciatīvu varētu kavēt, jo īstermiņā būs zaudētājas». Viņaprāt, ilgākā termiņā arī šo valstu sabiedrības iegūtu. Proti, politiķis pauž viedokli, ka daudzi lielie uzņēmumi Eiropā ir «ofšorizējušies» un finanšu sektors bijis vāji regulēts, tādējādi Latvija ir zaudējusi no šīs «nejēdzīgās valstu konkurences», negūstot ieņēmumus valsts budžetā.

«Latvija noteikti būs ieguvēja gan īstermiņā, gan ilgākā laika posmā, tādēļ aicinām valdību šo iniciatīvu atbalstīt,» tā Putnis.

Partija Progresīvie uzskata, ka līdz šim veto tiesības un vienbalsības princips ir apgrūtinājis efektīvu lēmumu pieņemšanu Eiropas līmenī, ieskaitot ātru reaģēšanu uz vairākiem nesenajiem skandāliem – Paradīzes un Panamas dokumenti, Luxleaks, kā arī konkrētu soļu speršanu attiecībā uz multinacionālo korporāciju izvairīšanos no nodokļiem.

«Turklāt daudzas iniciatīvas, kas mazinātu sociālo nevienlīdzību, vairotu ieņēmumus Latvijas un citu ES valstu budžetus un izskaustu nodokļu optimizācijas shēmas, tiek kavētas un atliktas atsevišķu valstu ieinteresētības dēļ,» tā partijas biedri.

Viņuprāt, veto tiesību atcelšana dotu jaunu impulsu 1) vienota nodokļa ieviešana globālajiem digitālajiem uzņēmumiem, 2) vienota nodokļa ieviešana lielajiem multinacionālajiem uzņēmumiem (peļņas nodoklis aprēķināts pēc tā, kurā valstī peļņa radusies, nevis kur uzņēmums reģistrēts), 3) vienota PVN ieviešana, lai izskaustu PVN mahinācijas (Latvija no šī PVN dažādības Eiropā katru gadu zaudējot miljoniem EUR ieņēmumu), 4) lielākas caurspīdības panākšana (uzņēmumu dati par viņu finansēm un samaksātajiem nodokļiem jebkur pasaulē kā publiski pieejama informācija), kā arī 5) Finanšu transakciju nodokļa ieviešana (jeb PVN finanšu sektoram), kas pat ar ļoti minimālu likmi varētu ienest valstu budžetos miljardus, kā arī būtu disciplinējošs instruments finanšu sektoram.

Partija norāda, ka rezultātā «uzņēmumi varēs ieguldīt vairāk enerģijas un līdzekļu sava reālā biznesa attīstībā, nevis nodokļu shēmošanā, algojot konsultantus».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas