Aicina domāt par tūristu nodokļa ieviešanu Tallinā

Tallina

Tallina ir sasniegusi kritisko pilsētas viesu apjomu, tāpēc nepieciešams apsvērt tūristu nodokļa ieviešanu, lai uzturētu pilsētas infrastruktūru, paudis Tallinas vicemērs Aivars Rīsalu (Aivar Riisalu).

Kā piemēru tam, ka pilsēta sasniegusi kritisko tūristu apjomu un to ir grūti apkalpot, Rīsalu minēja to, ka šovasar pilsētas tūrisma informācijas centru apmeklējuši 150 000 tūristi, no kuriem vairums vēlējās uzzināt, kur ir sabiedriskā tualete, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Ja šī gada pieaugums būs 7%, tad mūsu nabaga pilsēta būs sasniegusi savus limitus. Jautājums – vai mēs aizvien varam apkalpot tik lielu cilvēku apjomu? Lielākā problēma parasti ir tualešu trūkums,» skaidroja Rīsalu.

Politiķis iecerējis, ka nodoklis varētu variēt no 50 centiem līdz vienam eiro un nauda tiktu lietota vecpilsētas uzturēšanai.

Tomēr pie pašreizējās likumdošanas pašvaldība pati nevar ieviest tūristu nodokli un tādas tiesības ir tikai parlamentam, līdz ar to agrākais, kad Tallinā varētu parādīties tūristu nodoklis, ir 2021.gads.

Lasiet arī: Dome atbalsta: No 2021.gada Rīgā būs tūrisma nodeva

BNN jau iepriekš ziņoja, ka Rīgas dome lēmusi, ka no 2021.gada arī Latvijas galvaspilsētā būs tūristu nodeva – eiro par dienu, tomēr tas nebūs lielāks par desmit eiro par nepārtrauktu uzturēšanās laiku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas