Aicina domi skaidrot, kādēļ Liepājā skolēni publiski lasa sacerējumus par PSRS «varoņdarbiem»

Nacionālās apvienības (NA) Liepājas nodaļas vadītājs Artūrs Butāns ar atkārtotu iesniegumu vērsies pie Liepājas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša, aicinot skaidrot, kādēļ 10.maijā pieļauta publiska skolēnu sacerējumu lasīšana Liepājas pilsētā – lasīti Liepājas Krievu kopienas rīkotā konkursa sacerējumi, kurā skolēni bija aicināti aprakstīt PSRS armijas «varoņdarbus» 1941.–1945.gadā, informē NA pārstāve Laima Melkina.

Iesniegums adresēts arī Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšniekam Uldim Novickim un Liepājas domes Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei.

Melkina norāda, ka iesniegumā aicināts izvērtēt notikušo un skaidrot, kādēļ šāda Latvijai nedraudzīga iniciatīva, kas ir pretrunā ar vēsturisko patiesību un valsts nostāju par okupāciju, netika apturēta.

Jau 28.aprīlī NA pārstāvis Uldis Lipskis ar iesniegumu vērsās pie Valsts drošības dienesta vadītāja Normunda Mežvieta un Liepājas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša, norādot, ka

Liepājas Krievu kopienas konkursa aicinājums ir pretrunā ar vēsturisko patiesību un ka Latvijā nav atļauts popularizēt totalitāros režīmus vai mēģināt attaisnot genocīdu, ko PSRS armija veica pret vietējiem iedzīvotājiem.

«Neatkarīgā un tiesiskā valstī nav pieļaujama PSRS armijas glorificēšana. Liepājas skolēniem ir saliedēti jādzīvo latviskā un tiesiskā vidē, nevis jāraksta sacerējumi par PSRS armijas karadarbību, pretī par to saņemot naudu. Nedrīkstam tolerēt centienus Latvijas bērnus un jauniešus iesaistīt pretvalstiskā ideoloģijā, kas pauž līdzīgus uzskatus kā mūsu austrumu kaimiņvalsts,» uzsvēra iesnieguma autors Butāns.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas