Aicina likvidēt nodibinājumu Riga.lv

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (S) Latvijas attīstībai (LA) Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps nosūtījis vēstuli ar aicinājumu likvidēt nodibinājumu Riga.lv un no tā 2019.gada budžetā ietaupītos 1,77 miljonus eiro novirzīt bērnudārzu rindu mazināšanai.

«Nodibinājums Riga.lv faktiski zaudējis savu sākotnējo dibināšanas mērķi. Var jau būt, ka sākotnējais nodoms bija labs, taču tā izpildījums ir pilnībā izgāzies. Laikrakstu vairs nedrukā, un arī pašvaldības mājas lapas šobrīd ir divas,» norāda opozicionārs un vaicā, vai pilsēta to var atļauties.

Opozīcijas deputātiem tā arī nav izdevies iegūt informāciju par nodibinājuma Riga.lv līdzekļu izlietojumu.

Vēstules autors skaidro, ka, salīdzinot ar 2015.gada dotāciju, Rīgas pašvaldības piešķirtie līdzekļi nodibinājuma Riga.lv pieauguši pieckārtīgi.

Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica 2018.gada martā ziņoja, ka Ušakovs trijos gados iztērējis vismaz astoņus miljonus eiro rīdzinieku naudas, lai celtu savu popularitāti. Puse no šīs summas aizplūdusi uz portālu riga.lv.

Riga.lv dibināja pašvaldības laikraksta izdošanai pirms sešiem gadiem. No 322 000 eiro budžeta pirmajā darbības gadā tā finansējums pieaudzis deviņas reizes, līdz vismaz trim miljoniem eiro 2017.gadā. Pirms vēlēšanām 1,12 miljoni eiro no riga.lv budžeta esot tērēti mājaslapas uzturēšanai, neskaitot atalgojumu un honorārus, un raidlaikam/reklāmām virknē mediju, daļai no kuriem paralēli par reklāmas izvietošanu Rīgas dome pēdējos trīs gados samaksājusi vēl vismaz 3,3 miljonus eiro, skaidro pētnieciskās žurnālistikas centrs.

2017.gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uz Rīgas domes opozicionāru bažām, ka riga.lv tiek izmantots Ušakova tēla spodrināšanai, atbildēja ar to, ka administratīvā resursa un rīdzinieku naudas izmantošanu Saskaņas vadītāja tēla veidošanā nav saskatīts.

Pēc Re:Baltica publiskotās informācijas toreizējais Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars (AP) aicināja izveidot komisiju, kas izvērtētu Rīgas domes nodibinājumu un kapitālsabiedrību sabiedrisko attiecību tēriņu likumību un pamatotību. Politiķa ierosinājums atsaucību neguva.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas