Aicina piedalīties atbalsta akcijā Baltijas ceļš – brīvību Baltkrievijai

Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties vēsturiskā Baltijas ceļa gadadienā, 23.augustā, un būt daļai solidaritātes akcijā Baltijas ceļš – brīvību Baltkrievijai Lietuvā, bet dienu iepriekš doties uz Latgali un pievienoties gājienam gar Baltkrievijas robežu, vēsta Latvijas Pilsoniskā alianse.

Akcija Baltijas ceļš – brīvību Baltkrievijai būs solidaritātes ķēde no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, kurā vienu no ceļa posmiem jāaizpilda dalībniekiem no Latvijas, skaidro aliansē.

Latvijas pusē akcija sāksies jau 22.augusta vakarā. No Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas robežu satikšanās punkta, ko agrāk pazina kā Draudzības kurgāns (Zilupes novadā, Pasienes pagasta Meikšānos), plkst. 19.00 sāksies jaunatnes organizācijas Protests organizēts gājiens gar Baltkrievijas robežu. Tā noslēgums notiks 23.augustā Krāslavas novada Piedrujā, kur plkst. 12.00 norisināsies solidaritātes akcijas atklāšanas pasākums.

No Piedrujas akcijas dalībnieki sāks ceļu uz Viļņu, kur jau Lietuvas pusē, apvienojoties ar tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas no visiem novadiem dosies uz Baltijas ceļu – brīvību Baltkrievijai. Akcija Lietuvā sāksies 23.augusta plkst. 19.00 un iedzīvotājiem tiks nodrošināts transports, lai ikviens interesents varētu ņemt dalību šajā pasākumā, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības nosacījumus un Lietuvas teritorijā lietojot arī sejas aizsargmaskas.

Lietuvā notiekošā Baltijas ceļa – brīvību Baltkrievijai dalībnieki no Latvijas aicināti pieteikties šeit: https://ej.uz/Daliba_Lietuva. Latvijas iedzīvotāju dalību koordinēs Latvijas Pilsoniskā alianse, kas ierādīs katram dalībniekam konkrētu vietu uz autoceļa Viļņa–Minska. Savukārt, lai 22.augustā piedalītos gājienā gar Baltkrievijas robežu, iedzīvotāji aicināti pieteikties šeit: https://ej.uz/Gajiens_Latvija.

Līdzīgas solidaritātes akcijas notiks arī Igaunijā un Ukrainā, tās visas vienos tēmturis #FreedomWay. Baltijas ceļš – Brīvību Baltkrievijai un gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi baltsarkanbaltos Baltkrievijas karogus, kā arī Latvijas karogus un ģērbties baltās drēbēs.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas