LTA aicina ražotāju Nestle pēc iespējas ātrāk samazināt plastmasas daudzumu

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) un vairākas globālās vides aizsardzības organizācijas vērsās pie uzņēmuma Nestle izpilddirektora Marka Šneidera ar aicinājumu paātrināt vienreiz lietojamās plastmasas izmantošanas ierobežojumus produktu iepakojumā, informē LTA.

Pirms tam Nestle savā paziņojumā minēja, ka uzņēmums plāno atteikties no nepārstrādājamās plastmasas līdz 2025.gadam un sākot ar š.g. februāri uzņēmums jau sācis akciju Bez salmiņa atsakoties no plastmasas salmiņu pievienošanas saviem produktiem.

LTA atbalsta plastmasas pielietojuma samazināšanu vidē un sadarbojas kopā ar tādām globālajām organizācijām, kā Zemes draugi, Greenpeace un Lonely Whale. LTA pērn uzsāka akciju Bez salmiņa. No straws. Aicinājumu vienam no lielākajiem pasaules ražotājiem – Nestle – samazināt vienreizējās plastmasas daudzumu uzņēmuma produkcijas iepakojumā, LTA parakstīja kopā ar minētajām organizācijām. Patlaban Nestle pārdod dienā miljardu produktu vienību, no kurām 98% iesaiņoti vienreiz lietojamā plastmasā.

Nestle ir atzinis plastmasas piesārņojuma krīzi, kas apdraud cilvēku veselību un kaitē jūras dzīvniekiem un putniem, taču pagaidām uzņēmums nav uzsācis aktīvu rīcību vienreiz lietojamās plastmasas samazināšanā produkcijas iepakojumā. Dzērienu iepakojumos Nestle apņēmies palielināt pārstrādājamo materiālu daudzumu līdz 35%, pārējai produkcijai – līdz 15%.

«Mūsuprāt, Nestlei ir pietiekoši resursi un sociālās atbildības izpratne, lai izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un kompozītmateriālus būtiski samazinātu plastmasu produktu iepakojumā,» uzsver LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas