Aicina veidot virtuālās valūtas uzraugu cīņai pret naudas mazgāšanu un terorismu

Eiropas Komisijai (EK) ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, Bitcoin izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 26.maijā pieņemtajā rezolūcijā.

Eiropas Parlaments aicina veidot Eiropas Komisijas uzraudzītu uzdevumu grupu, kas uzkrātu zināšanas par virtuālās valūtas tehnoloģijām un ierosinātu šīs jomas regulēšanai vajadzīgos tiesību aktus. Tomēr Eiropas Parlaments brīdina, ka nedrīkst ieņemt pārāk ierobežojošu nostāju, jo šī jaunā tehnoloģija var arī paplašināt patērētāju iespējas un veicināt ekonomikas attīstību, informē EP Informācijas birojs Latvijā.

«Mēs drīzāk prasām piesardzīgu novērošanu, nevis ierobežojošu regulēšanu – lai neslāpētu inovāciju. Tomēr novatoriskas informācijas tehnoloģijas var izplatīties ļoti strauji un kļūt sistēmiskas. Tāpēc aicinām Eiropas Komisiju veidot uzdevumu grupu, kas aktīvi novērotu šīs tehnoloģijas attīstību un, ja rastos tāda vajadzība, laikus rosinātu specifiskus noteikumus,» uzsvēra ierosinājuma izstrādātāji.

Eiropas Komisija pašlaik apsver iespējas, kā virtuālās valūtas apmaiņas platformas pakļaut jau spēkā esošajai ES direktīvai pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Direktīva ir drīz jāatjaunina, un priekšlikumu vidū ir, piemēram, pasākums, kas liktu platformām veikt uzticamības pārbaudi, patērētājam konvertējot virtuālo valūtu reālajā. Tas likvidētu parasti ar konvertāciju saistīto anonimitāti. Likumdevēji uztraucas, ka pašreizējā sistēma varētu palīdzēt netīrās naudas mazgātājiem un teroristu organizācijām.

Parlamenta priekšlikumu pieņēma ar 542 balsīm par, 51 pret un 11 atturoties.

Ref: 102.000.102.12825

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas