Aicina videi draudzīgi atbrīvoties no Ziemassvētku eglītēm

Eco Baltia grupa vides apsaimniekošanas uzņēmumi  – Eco Baltia vide, Eko Kurzeme un Siguldas pilsētas Jumis – aicina iedzīvotājus no Ziemassvētku eglītēm atbrīvoties videi draudzīgākā veidā, atstājot tās blakus sadzīves atkritumu konteineriem vai sazinoties ar vietējo vides apsaimniekotāju, informē Eco Baltia grupas pārstāve Daiga Buča.

Buča norāda, ka Rīgas iedzīvotāji, kuru dzīvojamos namus apsaimnieko SIA Rīgas namu pārvaldnieks eglītes var novietot blakus sadzīves atkritumu konteineriem un to izvešana būs bez maksas, bet citās Eco Baltia vide apkalpotajās pašvaldībās, kurās ir pieejami bioloģisko atkritumu konteineri, piemēram, Mārupē un Ādažos, iedzīvotāji aicināti eglītes sadalīt vai sazāģēt un izmest vai novietot blakus bioloģisko atkritumu konteineram.

Savukārt citos gadījumos tiks nodrošināta eglīšu savākšana par diviem eiro gabalā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Eglīšu savākšanai tiks organizēts atsevišķs maršruts, tāpēc iedzīvotāji aicināti iepriekš pieteikt pakalpojumu pa tālruni 8717 vai e-pastu info@ecobaltiavide.lv.

Vienlaikus Kurzemes reģionā strādājošais uzņēmums Eko Kurzeme aicina iedzīvotājus eglītes nogādāt šķirošanas laukumā, Liepājā, Ezermalas ielā 11. Ja šādas iespējas nav, eglīte jānovieto blakus sadzīves atkritumu konteineram un par tās izvešanu tiks piemērota maksa 2,5 eiro bez PVN gabalā.

Arī Siguldas pilsētas Jumis nodrošinās eglīšu bezmaksas pieņemšanu šķirošanas laukumā Zemdegās, kamēr citi iedzīvotāji, zvanot uz tālruni 26112288 vai rakstot e-pastu uz info@jumis.lv, var pieteikt eglīšu izvešanu par 2,5 eiro ar PVN gabalā. Cenā ietilpst eglīšu savākšana un izvešana Siguldas pilsētas robežās.

No iedzīvotājiem savāktās eglītes netiks apglabātas sadzīves atkritumu poligonos, bet gan tiks nodrošināti videi draudzīgāki risinājumi to utilizācijai, piemēram, daļa eglīšu tiks nodotas kā kurināmais, daļa nonāks briežu dārzos, bet daļa tiks nodotas kā bioloģiskie atkritumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas