bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.09.2018 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

ĀIPL: Investoru vērtējums valdības darbam ir pietiekami kritisks

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

ĀIPL valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska

Ārvalstu investoru vērtējums par valdības darbu gaidāmajā Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) un valdības ikgadējā sanāksmē būs pietiekami kritisks, norāda ĀIPL valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

«Ekonomikā ir izaugsme, kopprodukts aug, eksports palielinās, un arī globālā ekonomika pašlaik ir virzīta uz attīstību. Neskatoties uz šo labvēlīgo situāciju, virkne ar lieliem mājasdarbiem Latvijā nav izpildīti. Pat ja tie ir uzsākti, process ir ļoti lēns. Par to ir vislielākā kritika,» uzsver Elksniņa-Zaščirinska.

Tiekoties ar valdību, investori lielāko uzmanību vēlas pievērst digitālās ekonomikas jautājumiem, ekonomisko noziegumu apkarošanai, augstākās izglītības sistēmas reformēšanai un uzticības neesamībai starp sabiedrību un valdību. Turklāt nodokļu reformas īstenošana pēc padomes domām lieliski parādot, ka valdība var lieliski īstenot reformas, ja ir pietiekami liela vēlēšanās.

«Es gribētu teikt, ka nodokļu reforma ir brīnišķīgs piemērs – ja valdība grib īstenot reformu, tad to arī var izdarīt. Tad kādēļ mēs tieši tādā pat veidā nevaram īstenot reformu augstākajā izglītībā? Kāpēc mēs nevaram atrisināt problēmas ar ekonomisko noziegumu apkarošanu? Kādēļ mēs ar tādu pašu spēku un uzņēmību nevaram pievērsties digitālās ekonomikas jautājumiem? Kādēļ mēs nevaram izveidot ilgtermiņa vīziju par to, kādi mēs gribam būt nākotnē, un iet uz to?» jautāja Elksniņa-Zaščirinska.

Īpašs uzsvars šīs nedēļas sarunās tiks likts uz digitālās ekonomikas jautājumiem.

«Mēs Latvijā ļoti lepojamies ar ātru internetu, un tas ir fakts. Tajā pašā laikā nesen publiskotajā Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā Latvija šogad ir 19.vietā no visām 28 dalībvalstīm un tikai 27.vietā digitālo tehnoloģiju integrēšanā biznesā. Diemžēl privātais sektors bez valsts iesaistīšanās nekur nevar doties,» stāsta ĀIPL vadītāja, norādot, ka uzņēmēji var izdomāt daudz un dažādus digitālus risinājumus tirdzniecībai, dokumentu apmaiņai, norēķiniem utt., bet šiem risinājumiem ir jābūt pieņemamiem valstij un tie ir jāparedz likumdošanā.

Elksniņa-Zaščirinska norāda, ka Igaunija, Lielbritānija un vēl vairākas valstis digitālo ekonomiku ir nosaukušas par vienu no stratēģiskajiem attīstības mērķiem un, ja Latvija nerīkosies, mēs riskējam atpalikt.

«Ja mēs uz šo jautājumu lūkojamies no ārvalstu investoru perspektīvas, tad ir skaidrs, ka investorus interesē flagmaņi, jo tur ir jaunas biznesa iespējas un nišas. Ja mēs paliekam astē, tad mēs varam iedomāties, kādi investori pie mums nāks. Iespējams, vienīgais, kas tos interesēs, būs pēc iespējas zemāks algu līmenis, bet vai tas ir investors, kuru mēs gaidām? Es domāju, ka mēs gribam investorus, kuri maksā augstas algas un šeit ir inovatīvu risinājumu un augstas pievienotās vērtības produktu dēļ,» pauž ĀIPL vadītāja.

ĀIPL un valdības ikgadējā tikšanās notiks 6. un 7.jūnijā. 6.jūnijā ārvalstu investori tiksies ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), kā arī rīkos paneļdiskusiju Ceļot uzticību. Savukārt 7.jūnijā notiks tikšanās ar valdību Ministru kabinetā.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.