airBaltic aicina atpakaļ darbiniekus, pieprasot vakcīnu pret Covid-19. Ko saka MK noteikumi?

Latvijas lidsabiedrība airBaltic pēc uzņēmuma maršrutu tīkla izmaiņām uzsākusi iekšējo procesu, lai atpakaļ darbā pieņemtu 20 bijušos lidojumu apkalpes locekļus, taču izvirzīta prasība – viņiem jābūt potētiem pret Covid-19, informē uzņēmumā.

«Visiem jaunajiem darbiniekiem, kuru darba pienākumi ir saistīti ar pastāvīgu kontaktu ar citiem cilvēkiem, pandēmijas laikā ir jābūt vakcinētiem. Esam saņēmusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem un jau maija beigās vairāk nekā 70% airBaltic darbinieku būs saņēmuši savu pirmo Covid-19 vakcīnu,» pauž airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss).

Valsts darba inspekcija gan norādījusi, ka cilvēki drīkst atteikties no vakcinācijas un atteikšanās nedrīkst radīt nodarbinātajiem nekādas nelabvēlīgas tiesiskās sekas –

darba devējs nedrīkst pieprasīt sniegt paskaidrojumu kā par pārkāpumu, atstādināt no darba, uzteikt darbu u.tml.

Vienlaikus Ministru kabineta noteikumos ir rakstīts, ka jūras kuģu un lidmašīnu apkalpes locekļi obligāti vakcinējami pret dzelteno drudzi, ja viņi veic reisus uz minētās infekcijas skartajām valstīm, un mikrobioloģijas laboratoriju darbinieki, kuri strādā ar aktīviem slimības izraisītājiem. Dzeltenā drudža skarto valstu sarakstu nosaka Pasaules veselības organizācija.

Lai gan likumā ir uzskaitītas vairākas obligātās vakcīnas, pašlaik likumā nav iekļauta obligātā pote pret Covid-19.

BNN jau rakstīja, ka arī Nacionālo bruņoto spēku personālam paredzēta obligāta vakcinēšanās pret Covid-19. Aizsardzības mninistrijā norādīja, ka arī līdz šim saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Vakcinācijas noteikumi karavīri saņem dažādas citas obligātās vakcīnas, piemēram, pret difteriju, gripu, ērču encefalītu.

Vēl par šo tematu: AM skaidro, kādēļ karavīriem būs obligāta vakcīna pret Covid-19

Tikmēr, runājot par medicīnas personālu, premjers Krišjānis Kariņš aprīļa sākumā izteicās – lai nepieļautu cilvēku inficēšanos ar Covid-19 medicīnas iestādēs, valsts varētu uzstāt, ka medicīnas personālam obligāti jāvakcinējas pret jauno koronavīrusu. Taču vēl nekādu lēmumu šajā jautājumā nav.

Valstsvīri uzsver, ka vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā ir un būs brīvprātīga. Arī Kariņš izteicās, ka jāizvairās no cilvēku šķirošanas. Taču vienlaikus tiek piemēroti dažādi atvieglojumi tieši tiem, kuri ir potējušies. Piemēram, darba kolektīvs līdz 20 cilvēkiem var pulcēties vienā telpā, nelietojot maskas un neievērojot distanci, taču, ja kaut viens no kolektīva nav vakcinējies pret Covid-19, visiem jāievēro drošības noteikumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas