airBaltic lidostā Rīga būvēs Baltic Cargo Hub kravu centru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic un lidosta Rīga parakstījušas zemes rezervēšanas līgumu, lai lidostā būvētu jaunu kravu angāru Baltic Cargo Hub, kas būs Baltijā lielākais kravu apstrādes centrs, informē lidsabiedrībā.

Sākotnējie plāni paredz, ka Baltic Cargo Hub paredzētais izmērs būs 6 000 m2. Šobrīd plānots celtniecību sākt 2022.gada beigās un pabeigt angāru līdz 2024.gada sākumam. Projektu finansēs bankas, bet to pārvaldīs airBaltic meitas uzņēmums SIA Baltijas Kravu centrs, kas veic kravu apstrādes funkcijas.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: «Gadiem ilgi airBaltic Cargo nodrošinājis nozīmīgus pasta un kravu sūtījumus uz un no Latvijas, izmantojot jau esošo angāru. Taču šis angārs tiks nojaukts, lai atbrīvotu vietu Rail Baltica dzelzceļam. Jaunais Baltic Cargo Hub ļaus uzņēmumam ik gadu apstrādāt vairāk nekā 30 000 tonnu kravu.»

airBaltic uzvarēja lidostas Rīga 2020.gada novembrī izsludinātajā konkursā par zemes iznomāšanu un multimodāla loģistikas centra celtniecību, atgādina lidsabiedrībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas