Aizdomas par apzinātu provokāciju Olaines novadā; VVD lūdz uzsākt kriminālprocesu

Valsts vides dienests (VVD) piektdien, 28.aprīlī, ir nosūtījis lūgumu Valsts policijai (VP) uzsākt kriminālprocesu saistībā ar nesankcionētajām noziedzīgajām darbībām, ko nezināmas personas, bez saskaņošanas ar VVD, veikušas īpašumā Ekolauks Olaines novadā, kur agrāk atradusies Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuve. VVD pieļauj, ka ir notikusi apzināta provokācija.

Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves likvidēšana un teritorijas sanācija tika pabeigta 2015.gada oktobrī. Teritorijā ir izveidota monitoringa sistēma, kas paredzēta turpmākai gruntsūdeņu piesārņojuma kontrolei. Lai nepieļautu nesankcionētu piekļuvi urbumiem, tie ir nosegti ar aizslēdzamiem metāla konteineriem.

VVD otrdien, 25.aprīlī, saņēmuši informāciju par pazemes ūdens un grunts paraugu, kas it kā paņemti īpašumā Ekolauks, testēšanu. Atbilstoši iesniegtajai informācijai secināms, ka paraugu nogādāšanu laboratorijā veikusi SIA AKE Loģistika.

Tā kā VVD neesot atļāvis nevienai personai iekļūt īpašumā un ņemt paraugus, trešdien,26.aprīlī, VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes vides inspektori veica īpašuma Ekolauks pārbaudi.

Pārbaudes laikā tika apskatīti 11 monitoringa urbumi un konstatēts, ka pieci urbumi ir ar pazīmēm par patvaļīgu piekļūšanas mēģinājumu urbuma atverei. Vienā gadījumā pilnībā sabojāts metāla konteiners, kā arī bojāta urbuma atvere un urbums iespējams vairs nav izmantojams. Pārējie urbumi arī varētu būt līdzīgi sabojāti un padarīti lietošanai nederīgi. Ir izveidoti divi nelegāli urbumi bez zemes dzīļu izmantošanas licences un saskaņošanas ar zemes īpašnieku/lietotāju un vietām bojāts sanētās vietas rekultivācijas segums, vēsta VVD.

Tā kā jau iepriekš VVD bija saņēmis mājienus un pastarpinātus draudus, ka VVD darbība tiks diskreditēta, VVD pauž bažas, ka ar huligāniskajām darbībām Olainē tam ir nodarīts ne vien mantiskais zaudējums, bet iespējama arī urbumu un pazemes ūdens piesārņošana.

VVD šobrīd nevar norādīt precīzu nodarīto zaudējumu apmēru, bet iesniegs to Valsts policijā vēlāk pēc detalizētas informācijas noskaidrošanas.

Ref: 225.000.103.738

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas