Aizdomas par iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem Ventspilī

Vienotība, Nacionālās apvienības Visu Latvijai!Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) lūdz nodrošināt iespēju veikt nepārtrauktu vēlēšanu procesa novērošanu gaidāmajās Ventspils pašvaldības vēlēšanās.

Šo trīs politisko partiju – apvienotā saraksta Ventspilī – pārstāvji ir saņēmuši signālus, kas liecina par iespējamiem centieniem ietekmēt pašvaldību vēlēšanu rezultātus Ventspils pilsētā gan balsu nodošanas, gan to skaitīšanas laikā, kā arī veikt aizliegtas manipulācijas ar vēlētāju balsīm.

Lai novērstu jebkādas šaubas par godīgu vēlēšanu norisi un nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem partiju sarakstiem Ventspils pilsētas vēlēšanās, partiju apvienība spērusi preventatīvus soļus un ar iesniegumu vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), lūdzot atļauju nepārtrauktai vēlēsanu procesa novērošanai gaidāmajās vēlēšanās.

Iesniegumu par vēlēšanu nepārtrauktu novērošanu Ventspilī parakstījuši partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars, NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš un LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Kā norādīja saraksta līderis Kristovskis, esot saņemta informācija, ka ar vēlēšanu procesu Ventspilī, iespējams, tiekot manipulēts pilsētas domes vadībā esošā spēka Latvijai un Ventspilij interesēs. «Jebkādas kļūdas un pārkāpumi vēlēšanu procesā liek apšaubīt vēlēšanu rezultātu ticamību, kas ir rupjš Latvijas Republikas Satversmē noteikto pilsoņu tiesību pārkāpums paust savu gribu vēlēšanās. Lai novērstu šādu iespējamību, vēršamies pie atbildīgajām institūcijām ar aicinājumu rīkoties preventīvi, lai nodrošinātu, ka ikviena Ventspils iedzīvotāja Satversmē garantētās tiesības tiek ievērotas,» uzsver Kristovskis.

Jau iepriekš, 12.maijā, politisko partiju apvienotā saraksta līderis Ģirts Valdis Kristovskis ar iesniegumu vērsies CVK par iespējamiem pārkāpumiem Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas darbā vēlēšanu sarakstu iesniegšanas procesā, norādot uz konkrētām vēlēšanu komisijas darbībām, kas rada pamatu uzskatīt, ka vēlēšanu process Ventspils pilsētā nenotiek, ievērojot Latvijas Republikas likumus.

BNN jau ziņoja, ka aprīļa sākumā partiju pārstāvji – Vienotības Ventspils nodaļas biedrs, apvienotā partiju saraksta līderis Ģirts Valdis Kristovskis, Latvijas Reģionu apvienība Ventspils nodaļas vadītājs Raimonds Kalniņš un Nacionālā Apvienība Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics – vienojās par kopīgu dalību pašvaldību vēlēšanās Ventspilī ar devīzi Ventspils atdzimšanai un uzplaukumam!.

Ref:224.000.103.1288

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas