Aizdomās par sankciju pārkāpšanu VDD veicis kratīšanas objektos Rīgā un Tallinā

Valsts drošības dienests (VDD) otrdien, 4.februārī, veicis sankcionētas procesuālās darbības vairākos objektos Rīgā un Tallinā saistībā ar aizdomām par starptautisko sankciju pārkāpšanu, BNN noskaidroja dienestā.

Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas ES sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, informē VDD.

Dienas gaitā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas ar aizdomās turētajām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē, kā arī Tallinā, to laikā iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

Šobrīd divām personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Vēl vairākām personām ir noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, informē VDD.

Procesuālās darbības norisinājās VDD izmeklētā kriminālprocesā, kas uzsākts 2019.gada 19.decembrī saskaņā ar Krimināllikuma 84.panta trešo daļu par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu šobrīd atturas. Dienestā arī atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lasiet arī: VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura noliegusi Latvijas okupāciju

Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv vēsta, ka 4.februārī kratīšana veikta arī SIA Baltijas mediju alianses telpās. Jāatgādina, ka šī uzņēmuma sastāvā ietilpst televīzijas kanāls Pirmais Baltijas kanāls, reklāmas aģentūras Pirmais Baltijas muzikālais kanāls un Baltijas mediju reklāma, reklāmas un mediju aģentūra Ren TV Baltic, televīzijas kanālu izplatītājs Tem LV un izdevniecības nams Print Media.

Kopumā Baltijas Mediju Alianse ietilpst 25 televīzijas kanāli Baltijā. Uzņēmums producē vietējās televīzijas ziņas Latvijā un Igaunijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas