bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 08.12.2019 | Vārda dienas: Gunārs, Gunis, Vladimirs
LatviaLatvija

Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa kabatām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Aivars Lembergs

Aizdomu ēna par nekorektu sportistiem paredzētā finansējuma izlietojumu savelkas arvien drūmāka. Latvijas sportam atvēlētā nauda, iespējams, tiek tērēta nevis sportistu attīstībai, bet likta Latvijas Olimpiskajai komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska un LOK izpildkomitejas locekļa Aivara Lemberga kabatās, liecina BNN rīcībā nonākuši dokumenti.

Kamēr sporta nozare cieš un tiek celta trauksme par iespējamajiem korupcijas riskiem, atbildīgās institūcijas šai ēnainajā situācijā, šķiet, ir uzlikušas vēl acīm papildu aizsegus. Kāpēc reiz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks strādājis Lemberga kontrolētajā uzņēmumā un kā pie it kā sporta atbalstītāja Lemberga nonāk prāvas summas viņa resursu paplašināšanai? BNN sniedz ieskatu dažādajās «sakritībās», kas noved pie iespējamās korupcijas LOK un SIA Olimpiskas centrs «Ventspils» (OC Ventspils) piesegšanas.

Nauda, kas paredzēta sportam, nonāk pāris cilvēku kabatās

OC Ventspils ir LOK un Ventspils pilsētas domei piederoša kapitālsabiedrība, kuru vada bijušais AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītājs, SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieks Jurģis Liepājnieks un kura atrašanās OC Ventspils valdes priekšsēdētāja amatā ir atkarīga no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, LOK izpildkomitejas locekļa Lemberga un LOK prezidenta Vrubļevska lēmumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Tāpat BNN redzeslokā nonākušie dokumenti liecina, ka Jurģis Liepājnieks nodrošina, lai OC Ventspils būtu biedrs Lemberga vadītajā biedrībā Ventspils Attīstības aģentūra (VAA) un Vrubļevskim būtu darba līgums ar OC Ventspils.

BNN ir zināms, ka LOK prezidentam Vrubļevskim OC Ventspils kopš 2014.gada nodrošina darba algu kā tās kapitāla daļu pārstāvim no LOK puses. Vrubļevska ienākumi šādi tiek papildināti ar 1 700 eiro mēnesī, jeb 20 400 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas.

Jāuzsver, ka kapitāldaļu turētāja pārstāvja darba atalgošana ir kapitāla daļu turētāja, šajā gadījumā LOK, kompetence un izdevumi. LOK šīs funkcijas var uzticēt pildīt tās prezidentam esošās amatalgas ietvaros vai lemt par šīs funkcijas pildošas amatpersonas papildus atalgošanu no LOK līdzekļiem.

Savukārt par Lemberga labklājību OC Ventspils gādā, maksājot biedru naudu VAA turpat 50 000 eiro gadā, kurā Lembergs kā tās prezidents saņem teju 100 000 eiro lielu ikgadējo atalgojumu.

Fakts, ka OC Ventspils ir jāmaksā Vrubļevskim par tās kapitāldaļu turētāja funkciju veikšanu un jāmaksā dāsnas biedra naudas VAA, liecina par sportam atvēlēto līdzekļu izsaimniekošanu un iespējamu korupciju.

Kā zināms, sportam atvēlēto valsts līdzekļu apsaimniekošanu uztic Vrubļevska vadītajam LOK, kas daļu no tiem novirza OC Ventspils, tāpat kā to dara Lemberga vadītā Ventspils pilsētas dome.

Rodas aizdomas, ka daļa no šiem līdzekļiem, iespējams, savtīgi izmantojot amatpersonām piešķirtās pilnvaras, tiek novirzīta uz pašu amatpersonu kabatām.

Dažādās «sakritības»

BNN rīcībā ir nonākusi informācija, ka Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir vairākkārtēji informēta par iespējamiem noziegumiem, tai skaitā par dokumentu viltošanu, iespējami fiktīvas nodarbinātības un līdzekļu izšķērdēšanas faktiem, proti, par amatpersonu pastrādātiem iespējamiem noziegumiem, kuru rezultātā ir tikusi un joprojām tiek izšķērdēti sportam atvēlētie sabiedriskie līdzekļi lielā apmērā.

Neskatoties pat uz ENAP piestādītajiem augstāk minēto faktu apstiprinošajiem dokumentiem, ENAP līdz šim nav izrādījis ieinteresētību lietu skatīt padziļināti, liecina BNN pieejamā informācija.

BNN izdevās noskaidrot, ka ENAP esošais priekšnieks Pēteris Bauska reiz bijis savulaik Lemberga kontrolē esošās LatRosTrans bijušais apsargs. Jānorāda, ka LatRosTrans ir Latvijas–Krievijas kopuzņēmums, kurā AS Ventspils nafta pieder 66% akciju, savukārt Krievijas puses uzņēmumam Transņefteprodukt – 34% akciju. Savukārt Liepājnieks strādājis par AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītāju (1997–2005), par SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieku (2005–2007) – laikā, kad šie uzņēmumi atradās izteiktā Lemberga kontrolē.

To, vai ENAP rīcībā ir saskatāma Lemberga ietekme, rādīs laiks. Taču minētie fakti un ENAP līdzšinējā rīcība ir tā vērti, lai atbildīgie politiķi pievērstu tiem pastiprinātu uzmanību arī 2020.gada valsts budžeta kontekstā.


Pievienot komentāru

  1. Dzika teica:

    Nu daudz ko zin un atmasko, bet neko nedara, sagaida kukuli un viss norimst! Kad vienreiz piespiedis tos zaglus un krapniekus pie sienas un liks atdot tautai nozagto????

  2. UK teica:

    Liepājnieks arī kādreiz bija policists, dienēja mobilajā policijas pulkā.

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!