bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 18.01.2020 | Vārda dienas: Antis, Antonijs, Antons
LatviaLatvija

Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa kabatām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Aivars Lembergs

Aizdomu ēna par nekorektu sportistiem paredzētā finansējuma izlietojumu savelkas arvien drūmāka. Latvijas sportam atvēlētā nauda, iespējams, tiek tērēta nevis sportistu attīstībai, bet likta Latvijas Olimpiskajai komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska un LOK izpildkomitejas locekļa Aivara Lemberga kabatās, liecina BNN rīcībā nonākuši dokumenti.

Kamēr sporta nozare cieš un tiek celta trauksme par iespējamajiem korupcijas riskiem, atbildīgās institūcijas šai ēnainajā situācijā, šķiet, ir uzlikušas vēl acīm papildu aizsegus. Kāpēc reiz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks strādājis Lemberga kontrolētajā uzņēmumā un kā pie it kā sporta atbalstītāja Lemberga nonāk prāvas summas viņa resursu paplašināšanai? BNN sniedz ieskatu dažādajās «sakritībās», kas noved pie iespējamās korupcijas LOK un SIA Olimpiskas centrs «Ventspils» (OC Ventspils) piesegšanas.

Nauda, kas paredzēta sportam, nonāk pāris cilvēku kabatās

OC Ventspils ir LOK un Ventspils pilsētas domei piederoša kapitālsabiedrība, kuru vada bijušais AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītājs, SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieks Jurģis Liepājnieks un kura atrašanās OC Ventspils valdes priekšsēdētāja amatā ir atkarīga no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, LOK izpildkomitejas locekļa Lemberga un LOK prezidenta Vrubļevska lēmumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Tāpat BNN redzeslokā nonākušie dokumenti liecina, ka Jurģis Liepājnieks nodrošina, lai OC Ventspils būtu biedrs Lemberga vadītajā biedrībā Ventspils Attīstības aģentūra (VAA) un Vrubļevskim būtu darba līgums ar OC Ventspils.

BNN ir zināms, ka LOK prezidentam Vrubļevskim OC Ventspils kopš 2014.gada nodrošina darba algu kā tās kapitāla daļu pārstāvim no LOK puses. Vrubļevska ienākumi šādi tiek papildināti ar 1 700 eiro mēnesī, jeb 20 400 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas.

Jāuzsver, ka kapitāldaļu turētāja pārstāvja darba atalgošana ir kapitāla daļu turētāja, šajā gadījumā LOK, kompetence un izdevumi. LOK šīs funkcijas var uzticēt pildīt tās prezidentam esošās amatalgas ietvaros vai lemt par šīs funkcijas pildošas amatpersonas papildus atalgošanu no LOK līdzekļiem.

Savukārt par Lemberga labklājību OC Ventspils gādā, maksājot biedru naudu VAA turpat 50 000 eiro gadā, kurā Lembergs kā tās prezidents saņem teju 100 000 eiro lielu ikgadējo atalgojumu.

Fakts, ka OC Ventspils ir jāmaksā Vrubļevskim par tās kapitāldaļu turētāja funkciju veikšanu un jāmaksā dāsnas biedra naudas VAA, liecina par sportam atvēlēto līdzekļu izsaimniekošanu un iespējamu korupciju.

Kā zināms, sportam atvēlēto valsts līdzekļu apsaimniekošanu uztic Vrubļevska vadītajam LOK, kas daļu no tiem novirza OC Ventspils, tāpat kā to dara Lemberga vadītā Ventspils pilsētas dome.

Rodas aizdomas, ka daļa no šiem līdzekļiem, iespējams, savtīgi izmantojot amatpersonām piešķirtās pilnvaras, tiek novirzīta uz pašu amatpersonu kabatām.

Dažādās «sakritības»

BNN rīcībā ir nonākusi informācija, ka Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir vairākkārtēji informēta par iespējamiem noziegumiem, tai skaitā par dokumentu viltošanu, iespējami fiktīvas nodarbinātības un līdzekļu izšķērdēšanas faktiem, proti, par amatpersonu pastrādātiem iespējamiem noziegumiem, kuru rezultātā ir tikusi un joprojām tiek izšķērdēti sportam atvēlētie sabiedriskie līdzekļi lielā apmērā.

Neskatoties pat uz ENAP piestādītajiem augstāk minēto faktu apstiprinošajiem dokumentiem, ENAP līdz šim nav izrādījis ieinteresētību lietu skatīt padziļināti, liecina BNN pieejamā informācija.

BNN izdevās noskaidrot, ka ENAP esošais priekšnieks Pēteris Bauska reiz bijis savulaik Lemberga kontrolē esošās LatRosTrans bijušais apsargs. Jānorāda, ka LatRosTrans ir Latvijas–Krievijas kopuzņēmums, kurā AS Ventspils nafta pieder 66% akciju, savukārt Krievijas puses uzņēmumam Transņefteprodukt – 34% akciju. Savukārt Liepājnieks strādājis par AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītāju (1997–2005), par SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieku (2005–2007) – laikā, kad šie uzņēmumi atradās izteiktā Lemberga kontrolē.

To, vai ENAP rīcībā ir saskatāma Lemberga ietekme, rādīs laiks. Taču minētie fakti un ENAP līdzšinējā rīcība ir tā vērti, lai atbildīgie politiķi pievērstu tiem pastiprinātu uzmanību arī 2020.gada valsts budžeta kontekstā.


Pievienot komentāru

  1. Dzika teica:

    Nu daudz ko zin un atmasko, bet neko nedara, sagaida kukuli un viss norimst! Kad vienreiz piespiedis tos zaglus un krapniekus pie sienas un liks atdot tautai nozagto????

  2. UK teica:

    Liepājnieks arī kādreiz bija policists, dienēja mobilajā policijas pulkā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.

Mūrniece lūdz Dānijas vēstnieku rast risinājumu, lai Kristīne Misāne netiku izdota Dienvidāfrikas Republikai

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece informējusi Dānijas vēstnieku Latvijā par Saeimas lēmumu par Kristīnes Misānes tiesību aizsardzību un lūgusi Dāniju sniegt atbalstu, lai Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai kriminālvajāšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!