bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 19.10.2019 | Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna
LatviaLatvija

Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa kabatām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Aivars Lembergs

Aizdomu ēna par nekorektu sportistiem paredzētā finansējuma izlietojumu savelkas arvien drūmāka. Latvijas sportam atvēlētā nauda, iespējams, tiek tērēta nevis sportistu attīstībai, bet likta Latvijas Olimpiskajai komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska un LOK izpildkomitejas locekļa Aivara Lemberga kabatās, liecina BNN rīcībā nonākuši dokumenti.

Kamēr sporta nozare cieš un tiek celta trauksme par iespējamajiem korupcijas riskiem, atbildīgās institūcijas šai ēnainajā situācijā, šķiet, ir uzlikušas vēl acīm papildu aizsegus. Kāpēc reiz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks strādājis Lemberga kontrolētajā uzņēmumā un kā pie it kā sporta atbalstītāja Lemberga nonāk prāvas summas viņa resursu paplašināšanai? BNN sniedz ieskatu dažādajās «sakritībās», kas noved pie iespējamās korupcijas LOK un SIA Olimpiskas centrs «Ventspils» (OC Ventspils) piesegšanas.

Nauda, kas paredzēta sportam, nonāk pāris cilvēku kabatās

OC Ventspils ir LOK un Ventspils pilsētas domei piederoša kapitālsabiedrība, kuru vada bijušais AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītājs, SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieks Jurģis Liepājnieks un kura atrašanās OC Ventspils valdes priekšsēdētāja amatā ir atkarīga no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, LOK izpildkomitejas locekļa Lemberga un LOK prezidenta Vrubļevska lēmumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Tāpat BNN redzeslokā nonākušie dokumenti liecina, ka Jurģis Liepājnieks nodrošina, lai OC Ventspils būtu biedrs Lemberga vadītajā biedrībā Ventspils Attīstības aģentūra (VAA) un Vrubļevskim būtu darba līgums ar OC Ventspils.

BNN ir zināms, ka LOK prezidentam Vrubļevskim OC Ventspils kopš 2014.gada nodrošina darba algu kā tās kapitāla daļu pārstāvim no LOK puses. Vrubļevska ienākumi šādi tiek papildināti ar 1 700 eiro mēnesī, jeb 20 400 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas.

Jāuzsver, ka kapitāldaļu turētāja pārstāvja darba atalgošana ir kapitāla daļu turētāja, šajā gadījumā LOK, kompetence un izdevumi. LOK šīs funkcijas var uzticēt pildīt tās prezidentam esošās amatalgas ietvaros vai lemt par šīs funkcijas pildošas amatpersonas papildus atalgošanu no LOK līdzekļiem.

Savukārt par Lemberga labklājību OC Ventspils gādā, maksājot biedru naudu VAA turpat 50 000 eiro gadā, kurā Lembergs kā tās prezidents saņem teju 100 000 eiro lielu ikgadējo atalgojumu.

Fakts, ka OC Ventspils ir jāmaksā Vrubļevskim par tās kapitāldaļu turētāja funkciju veikšanu un jāmaksā dāsnas biedra naudas VAA, liecina par sportam atvēlēto līdzekļu izsaimniekošanu un iespējamu korupciju.

Kā zināms, sportam atvēlēto valsts līdzekļu apsaimniekošanu uztic Vrubļevska vadītajam LOK, kas daļu no tiem novirza OC Ventspils, tāpat kā to dara Lemberga vadītā Ventspils pilsētas dome.

Rodas aizdomas, ka daļa no šiem līdzekļiem, iespējams, savtīgi izmantojot amatpersonām piešķirtās pilnvaras, tiek novirzīta uz pašu amatpersonu kabatām.

Dažādās «sakritības»

BNN rīcībā ir nonākusi informācija, ka Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir vairākkārtēji informēta par iespējamiem noziegumiem, tai skaitā par dokumentu viltošanu, iespējami fiktīvas nodarbinātības un līdzekļu izšķērdēšanas faktiem, proti, par amatpersonu pastrādātiem iespējamiem noziegumiem, kuru rezultātā ir tikusi un joprojām tiek izšķērdēti sportam atvēlētie sabiedriskie līdzekļi lielā apmērā.

Neskatoties pat uz ENAP piestādītajiem augstāk minēto faktu apstiprinošajiem dokumentiem, ENAP līdz šim nav izrādījis ieinteresētību lietu skatīt padziļināti, liecina BNN pieejamā informācija.

BNN izdevās noskaidrot, ka ENAP esošais priekšnieks Pēteris Bauska reiz bijis savulaik Lemberga kontrolē esošās LatRosTrans bijušais apsargs. Jānorāda, ka LatRosTrans ir Latvijas–Krievijas kopuzņēmums, kurā AS Ventspils nafta pieder 66% akciju, savukārt Krievijas puses uzņēmumam Transņefteprodukt – 34% akciju. Savukārt Liepājnieks strādājis par AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītāju (1997–2005), par SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieku (2005–2007) – laikā, kad šie uzņēmumi atradās izteiktā Lemberga kontrolē.

To, vai ENAP rīcībā ir saskatāma Lemberga ietekme, rādīs laiks. Taču minētie fakti un ENAP līdzšinējā rīcība ir tā vērti, lai atbildīgie politiķi pievērstu tiem pastiprinātu uzmanību arī 2020.gada valsts budžeta kontekstā.


Pievienot komentāru

  1. Dzika teica:

    Nu daudz ko zin un atmasko, bet neko nedara, sagaida kukuli un viss norimst! Kad vienreiz piespiedis tos zaglus un krapniekus pie sienas un liks atdot tautai nozagto????

  2. UK teica:

    Liepājnieks arī kādreiz bija policists, dienēja mobilajā policijas pulkā.

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.

Lemberga tiesas varētu atsākties tikai nākamgad

Rīgas apgabaltiesa smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga aizstāvim Genādijam Ivankinam devusi laiku līdz 12.janvārim, lai iepazītos ar lietas materiāliem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->