bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 18.11.2019 | Vārda dienas: Aleksandrs, Brīve, Doloresa
LatviaLatvija

Aizdomas par sporta naudas ceļiem caur LOK prezidenta un izpildkomitejas locekļa kabatām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Aivars Lembergs

Aizdomu ēna par nekorektu sportistiem paredzētā finansējuma izlietojumu savelkas arvien drūmāka. Latvijas sportam atvēlētā nauda, iespējams, tiek tērēta nevis sportistu attīstībai, bet likta Latvijas Olimpiskajai komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska un LOK izpildkomitejas locekļa Aivara Lemberga kabatās, liecina BNN rīcībā nonākuši dokumenti.

Kamēr sporta nozare cieš un tiek celta trauksme par iespējamajiem korupcijas riskiem, atbildīgās institūcijas šai ēnainajā situācijā, šķiet, ir uzlikušas vēl acīm papildu aizsegus. Kāpēc reiz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks strādājis Lemberga kontrolētajā uzņēmumā un kā pie it kā sporta atbalstītāja Lemberga nonāk prāvas summas viņa resursu paplašināšanai? BNN sniedz ieskatu dažādajās «sakritībās», kas noved pie iespējamās korupcijas LOK un SIA Olimpiskas centrs «Ventspils» (OC Ventspils) piesegšanas.

Nauda, kas paredzēta sportam, nonāk pāris cilvēku kabatās

OC Ventspils ir LOK un Ventspils pilsētas domei piederoša kapitālsabiedrība, kuru vada bijušais AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītājs, SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieks Jurģis Liepājnieks un kura atrašanās OC Ventspils valdes priekšsēdētāja amatā ir atkarīga no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, LOK izpildkomitejas locekļa Lemberga un LOK prezidenta Vrubļevska lēmumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Tāpat BNN redzeslokā nonākušie dokumenti liecina, ka Jurģis Liepājnieks nodrošina, lai OC Ventspils būtu biedrs Lemberga vadītajā biedrībā Ventspils Attīstības aģentūra (VAA) un Vrubļevskim būtu darba līgums ar OC Ventspils.

BNN ir zināms, ka LOK prezidentam Vrubļevskim OC Ventspils kopš 2014.gada nodrošina darba algu kā tās kapitāla daļu pārstāvim no LOK puses. Vrubļevska ienākumi šādi tiek papildināti ar 1 700 eiro mēnesī, jeb 20 400 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas.

Jāuzsver, ka kapitāldaļu turētāja pārstāvja darba atalgošana ir kapitāla daļu turētāja, šajā gadījumā LOK, kompetence un izdevumi. LOK šīs funkcijas var uzticēt pildīt tās prezidentam esošās amatalgas ietvaros vai lemt par šīs funkcijas pildošas amatpersonas papildus atalgošanu no LOK līdzekļiem.

Savukārt par Lemberga labklājību OC Ventspils gādā, maksājot biedru naudu VAA turpat 50 000 eiro gadā, kurā Lembergs kā tās prezidents saņem teju 100 000 eiro lielu ikgadējo atalgojumu.

Fakts, ka OC Ventspils ir jāmaksā Vrubļevskim par tās kapitāldaļu turētāja funkciju veikšanu un jāmaksā dāsnas biedra naudas VAA, liecina par sportam atvēlēto līdzekļu izsaimniekošanu un iespējamu korupciju.

Kā zināms, sportam atvēlēto valsts līdzekļu apsaimniekošanu uztic Vrubļevska vadītajam LOK, kas daļu no tiem novirza OC Ventspils, tāpat kā to dara Lemberga vadītā Ventspils pilsētas dome.

Rodas aizdomas, ka daļa no šiem līdzekļiem, iespējams, savtīgi izmantojot amatpersonām piešķirtās pilnvaras, tiek novirzīta uz pašu amatpersonu kabatām.

Dažādās «sakritības»

BNN rīcībā ir nonākusi informācija, ka Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir vairākkārtēji informēta par iespējamiem noziegumiem, tai skaitā par dokumentu viltošanu, iespējami fiktīvas nodarbinātības un līdzekļu izšķērdēšanas faktiem, proti, par amatpersonu pastrādātiem iespējamiem noziegumiem, kuru rezultātā ir tikusi un joprojām tiek izšķērdēti sportam atvēlētie sabiedriskie līdzekļi lielā apmērā.

Neskatoties pat uz ENAP piestādītajiem augstāk minēto faktu apstiprinošajiem dokumentiem, ENAP līdz šim nav izrādījis ieinteresētību lietu skatīt padziļināti, liecina BNN pieejamā informācija.

BNN izdevās noskaidrot, ka ENAP esošais priekšnieks Pēteris Bauska reiz bijis savulaik Lemberga kontrolē esošās LatRosTrans bijušais apsargs. Jānorāda, ka LatRosTrans ir Latvijas–Krievijas kopuzņēmums, kurā AS Ventspils nafta pieder 66% akciju, savukārt Krievijas puses uzņēmumam Transņefteprodukt – 34% akciju. Savukārt Liepājnieks strādājis par AS Ventspils nafta un SIA Ventspils nafta termināls apsardzes dienesta vadītāju (1997–2005), par SIA Apsardzes dienests «Venta» ģenerāldirektora vietnieku (2005–2007) – laikā, kad šie uzņēmumi atradās izteiktā Lemberga kontrolē.

To, vai ENAP rīcībā ir saskatāma Lemberga ietekme, rādīs laiks. Taču minētie fakti un ENAP līdzšinējā rīcība ir tā vērti, lai atbildīgie politiķi pievērstu tiem pastiprinātu uzmanību arī 2020.gada valsts budžeta kontekstā.


Pievienot komentāru

  1. Dzika teica:

    Nu daudz ko zin un atmasko, bet neko nedara, sagaida kukuli un viss norimst! Kad vienreiz piespiedis tos zaglus un krapniekus pie sienas un liks atdot tautai nozagto????

  2. UK teica:

    Liepājnieks arī kādreiz bija policists, dienēja mobilajā policijas pulkā.

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!