Aizgājis pēdējais 19.gadsimtā dzimušais cilvēks

Emma Morano ar sveicējiem savā 117.dzimšanas dienā pērn novembrī

Itālijā aizsaulē aizgājis pasaulē vecākais cilvēks, 117.gadus veca sieviete, kura savu ilgo mūžu skaidrojusi ar olu ēšanu un labiem gēniem.

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka pēdējais zināmais un dzīvais 19.gadsimtā dzimušais cilvēks bijusi itāliete Emma Morano (Emma Morano), kura dzimusi 1899.gada 29.novembrī septiņu bērnu ģimenē un aizsaulē aizgājusi pagājušajā nedēļā.

Ārsts Karlo Bava (Caro Bava), kurš Morano ārstējis pēdējos 27 gadus, sacījis, ka sieviete reti ēdusi dārzeņus un augļus: «Kad ar viņu iepazinos, viņa ēda trīs olas dienā – divas jēlas no rīta un omleti pusdienās –, bet vakarā – vistas gaļu».

Ilgdzīvotāja iepriekš intervijās skaidrojusi, ka viņas ilgā mūža atslēga esot stingrā ēdienkarte un arī gēni – viņas māte nodzīvojusi līdz 91 gada vecumam, bet simtgadi sasniegušas arī vairākas Moreno māsas.

Interesanti, ka sievietes mūžs iestiepies trijos gadsimtos. No sava vīra šķirti viņa sākusi dzīvot 1938.gadā, ir pārcietusi dēla nāvi, piedzīvojusi divus pasaules karus un vairāk nekā 90 Itālijas valdības.

Ref: 111.111.103.4504

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas