Aizkrauklē aizvien konstatē ļeģionāru slimības klātbūtni

Aizkraukles daudzdzīvokļu mājās joprojām tiek konstatēta legionellas baktērijas klātbūtne, liecina Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR sniegtie ūdens paraugu analīžu rezultāti. 

Kaut gan Aizkraukles novada pašvaldība uzsver, ka visas valsts atbildīgās iestādes veikušas profilakses pasākumus, bet ar tiem nav izdevies slimības klātbūtni likvidēt.

Kopš Aizkrauklē ar leģionāru slimību saslimis zīdainītis, visi Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmumi, kuri atbild par mājas apsaimniekošanu, ūdensapgādi un siltumu ir veikuši virkni dažādu pasākumu, kurus uzdevis gan Slimību Profilakses un kontroles centrs (SPKC), gan Veselības inspekcija (VI), un kuru mērķis bijis iznīcināt legionellas baktēriju Aizkraukles novada daudzdzīvokļu mājās, skaidro pašvaldība.

Diemžēl jaunākie rezultāti pierāda, ka SPKC un VI ieteiktie un Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmumu veiktie pasākumi nav bijuši gana efektīvi, jo sešās no septiņām mājām joprojām uzrāda baktērijas klātbūtni, turklāt baktērija joprojām ir atrodama arī daudzdzīvokļu mājā Lāčplēša ielā 9, kurā kopš mazuļa saslimšanas pret legionellas baktēriju ir veikts pamatīgs triecienuzbrukums.

Šobrīd legionellas pozitīvas atbildes bija Maurēnu ielas 4 karstā ūdens paraugā, Draudzības ielas 2 karstā ūdens paraugā, Gaismas ielas 6 karstā un aukstā ūdens paraugā, Lāčplēša ielas 13 karstā ūdens paraugā un Lāčplēša ielas 37 karstā un aukstā ūdens paraugos. Daudzdzīvokļu mājas Sprīdīša ielā 2 ņemtajos karstā un aukstā ūdens paraugos baktērijas klātbūtni neapstiprina, arī pārējos ūdens paraugos baktērija netika konstatēta.

Arī SIA Aizkraukles ūdens pēc veiktās novada ūdensapgādes sistēmas skalošanas pasūtījusi pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam BIOR veikt pārbaudi divās vietās: izejā uz pilsētu un ievadā uz Lāčplēša ielu 9, un tur baktērijas klātbūtne netika konstatēta, kas ļauj secināt, ka visticamāk kaitīgo baktēriju perēkļi ir pašās daudzdzīvokļu mājās nevis kopējā ūdens apgādes sistēmā.

Aizkraukles novada pašvaldība atgādina, ka jau vairākkārt ir informējusi iedzīvotājus par to, kas jādara, lai ar leģionāru slimību nesaslimtu.

Uzmanību vērš pašvaldība: «Taču kā to allaž atzīmē arī valsts atbildīgās iestādes – par to, lai tiešām būtu droši par savu veselību, katram jārūpējas arī pašam: ūdens jālieto bieži, bet pēc prombūtnes ir ieteikums ūdeni pat notecināt, kā arī regulāri jāmazgā un ar karstu ūdeni vai hloru saturošu līdzekli jādezinficē savi ūdens krāni un dušas galviņas.»

Ref: 225.000.103.562

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas