Aizsardzības nozares iepirkumiem šogad plānoti 234 miljoni eiro

Šogad aizsardzības nozares iepirkumiem plānoti 234 miljoni eiro, un lielākie finanšu resursi paredzēti transportlīdzekļu, munīcijas, bruņojuma un individuālā ekipējuma iegādei, vēsta Aizsardzības ministrijā (AM).

Transportlīdzekļu iegādei paredzēti 28%, munīcijas – 15%, bruņojuma – 13% un individuālā ekipējuma iegādei – 8% no iepirkumiem plānotās kopsummas.

Ministrija norāda, ka 2018.gadam plānotais finansējums ietver gan ilgtermiņa saistības jau no esošajiem iepirkumu līgumiem, gan arī finansējumu, kuru paredzēts izmantot tām līgumsaistībām, kuras paredzēts noslēgt šogad. 70% no plānotā finansējuma tiks izlietoti jau noslēgto saistību segšanai.

Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta individuālā ekipējuma iepirkumiem, kas ir noteikti kā prioritāri, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīru un zemessargu apgādi. 28 miljoni eiro novirzīti jau iepriekšējos gados noslēgtajiem līgumiem, un 12 miljoni – šajā gadā plānotajiem jaunajiem līgumiem saistībā ar individuālo ekipējumu.

«Šī gada 12.februārī tika noslēgts viens no lielākajiem daudzgadu iepirkuma līgumiem prettanku raķešu iegādei. Tāpat šogad paredzēts noslēgt daudzgadu iepirkumu līgumus vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu un vidējās klases helikopteru iegādēm. Vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iepirkums būs līdz šim lielākais aizsardzības resora veiktais iepirkums. Tas tika uzsākts 2017.gadā, un šobrīd turpinās kandidātu vērtēšana,» norāda ministrijā.

Tāpat 2018.gadā plānots uzsākt vairākus citus apjomīgus iepirkumus, tostarp bezpilota lidaparātu iegādi. Nozīmīgi ir arī sešriteņu mototehnikas iepirkuma līgumi, kas sekmēs Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju.

AM uzsver, ka šogad aizsardzības nozares centralizētajiem iepirkumiem plānotais finansējuma apmērs ir par 46% lielāks, salīdzinot ar 2017.gadu.

Jau ziņots, ka laika posmā no 2018. līdz 2021.gadam Aizsardzības ministrija papildus plāno ik gadu investēt ap 50 miljoniem eiro militārās infrastruktūras attīstībā, prioritāri pilnveidojot uzņemošās valsts atbalsta un Zemessardzes infrastruktūru, kā arī sekmējot poligonu un šautuvju attīstību.

Šī gada kopējais aizsardzības budžets ir 576,34 miljoni eiro, kas ir par 126, 8 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

2018.gada budžets tiek sadalīts šādas kategorijās: 43% investīcijas, 24% uzturēšana, 33% personāls.

Spēju attīstības projekti, kam 2018.gadā atvēlēts lielākais finansējums, ir infrastruktūras attīstība, gaisa telpas novērošana un pretgaisa aizsardzības spējas, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mehanizācijas projekts, kā arī Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, kaujas un reaģēšanas spēju attīstība.

Liela uzmanība iepirkumu veikšanas procesā tiek pievērsta vietējo uzņēmumu piesaistei, lai sekmētu piegāžu drošību, spēju pildīt mobilizācijas uzdevumus un veikt Nacionālo bruņoto spēku apgādi kara gadījumā, skaidro ministrijā

Ref:224.000.103.3866

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas