Aiztur no Lietuvas ievestu kravu ar 652 kilogramiem ūdenspīpju tabakas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde (MPP), reaģējot uz informāciju, kas saņemta no kravas pārvadājumu uzņēmuma, atklājusi un aizturējusi no Lietuvas ievestu kravu ar 652 kilogramiem ūdenspīpju tabakas.  Par šo tabakas kontrabandas gadījumu MPP uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta.

Šā gada 13.maijā VID MPP amatpersonas kāda uzņēmuma noliktavas telpās veica pārbaudi kravai, kuras norādītais maršruts bija no Lietuvas Republikas uz Lielbritāniju, bet uzraksti uz kastēm un iepakojumiem liecināja, ka kravas izcelsme ir Apvienotie Arābu Emirāti.

Veicot kravas pārbaudi, aizdomas, ka kravā tiek slēpti tabakas izstrādājumi apstiprinājās. Kartona kastēs tika atklāti plastmasas iepakojumi ar uzlīmēm par norādi, ka iepakojumā atrodas mazgāšanas līdzekļi, tomēr pēc rūpīgas iepakojuma vizuālās pārbaudes un noplēšot papīra uzlīmi tika konstatēts, ka uz iepakojuma ir tabakas izstrādājumu firmas nosaukums. Pārbaudot iepakojuma saturu tika konstatēts, ka tajos atrodas ūdenspīpju tabakai līdzīga viela, portālu BNN informē VID.

Kontroles laikā tika atvērtas 20 kartona kastes kurās kopumā atradās 600 iepakojumi ar ūdenspīpju tabaku, kuras kopējais svars ir 652 kilogrami.

Par akcīzes preču aprites noteikumu neievērošanu uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta un aizturētā krava nodota glabāšanā Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Jāpiebilst, ka 2015.gada pirmajā pusē VID MPP veica operatīvo pasākumu kompleksu, kuras laikā Rīgā tika aizturēta organizētā grupa, kura nodarbojās ar ūdenspīpju tabakas kontrabandu no Trešajām valstīm un izplatīšanu ES dalībvalstīs. Pasākumu laikā tika aizturētas divas personas un 969 kg ūdenspīpju tabakas. Tā kā Latvijā tiesībaizsardzības iestādes pastiprināti pievērš uzmanību šādu preču kontrabandas veikšanai Latvijā, tad noziedzīgie grupējumi meklē ES valstis, kur kontrole šādām precēm ir mazāka, piemēram Lietuva.

Ref: 102.000.102.12765

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas