Aiztur mašīnu ceļā uz Zviedriju ar deviņiem miljoniem kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroli Lietuvā reģistrētam kravas transportlīdzeklim ar kokmateriālu kravu, tajā atklāti vairāk nekā deviņus miljonus cigaretes bez akcīzes nodokļa markām, ziņo Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Šī gada decembrī Ventspils ostas muitas kontroles punktā tika veikta kravas transportlīdzekļa muitas kontrole pirms tā uzbraukšanas uz prāmja, kas bija ceļā no Ventspils uz Zviedriju. Kravas auto ar kokmateriālu kravu tika veikta skenēšana un padziļinātās pārbaudes laikā, piedaloties arī diviem muitas darba suņiem, tika atklātas speciāli koka brusās rūpīgi veidotas kontrabandas cigarešu slēptuves, bet tajās – aptuveni 9 100 000 gab. cigaretes NZ Gold bez akcīzes nodokļa markām.

Tādējādi valstij ir novērsti iespējamie zaudējumi aptuveni 1,5 miljona eiro apmērā.

Konteinera nosūtītājs bija uzņēmums Lietuvā, bet saņēmējs – uzņēmums Dānijā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID šogad par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti ir uzsācis 123 kriminālprocesus, izņemtas 62,6 milj. cigarešu un 42 017 kg smēķējamās tabakas, kas ir ekvivalents 60 miljoniem cigarešu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas