Aiztur noziedzniekus, kuri vairāk nekā 200 saimniecībām nodrošināja nelegālo TV

Valsts policija janvāra pēdējā nedēļā aizturējusi divus Rīgas iedzīvotājus aizdomās par nelikumīgu televīzijas pakalpojumu sniegšanu vairāk nekā 200 mājsaimniecībām Rīgā un Pierīgā, informē Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica.

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji veikuši ne tikai autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku. Par notikušo ierosināts kriminālprocess, un izmeklēšana turpinās. Izmeklēšanas ietvaros identificēta grupa, kura privāti nodrošināja nelicenzētu pieeju televīzijas programmām saviem klientiem Rīgas un Pierīgas teritorijā.

Tāpat noskaidrots, ka nelegālās televīzijas saturs izplatīts izmantojot tehnoloģisko risinājumu – CardSharing. Pakalpojums tika nodrošināts ar satelīta šķīvja, interneta pieslēguma un speciāli konfigurēta uztvērēja palīdzību, lai saņemtu un dekodētu ārzemju servera sūtītu signālu, tādējādi klientiem nelikumīgi nodrošinot pieeju televīzijas saturam. Pārsvarā šādā veidā tika izplatīts sabiedrībā populārs ārzemju audiovizuālā satura komplekts, kurā iekļauti arī Latvijā integrēti televīzijas kanāli.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, šī gada 29.janvārī tika aizturēti 1962. un 1967.gadā dzimuši Rīgas iedzīvotāji, kuri iepriekš nav krimināli sodīti. Līdz ar personu aizturēšanu, pārtrauktas arī personu veiktās noziedzīgās darbības – Latvijas teritorijā tika apturēta ārzemēs izvietotā servera izplatītā interneta plūsmas apraide, kā rezultātā nelegālajam televīzijas saturam liegta pieeja vairāk nekā 200 mājsaimniecībām.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka par uzlauztajiem televīzijas kodiem ārzemju serverī, nelegālās televīzijas izplatītāji par vienu lietotāju mēnesī maksāja vienu eiro, bet gala cena nelegālās televīzijas lietotājam vidēji bija desmit eiro mēnesī, līdz ar to noziedznieku peļņa sastādīja līdz pat 900%. Tika noskaidrots, ka viens no aizdomās turētajiem grupas dalībniekiem ar nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijas teritorijā nodarbojās vairāk nekā piecus gadus. Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji ir veikuši ne vien autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku.

Par veikto noziedzīgo nodarījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta otrās daļas par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Likumā noteiktā atbildība par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas