Aiztur vēl divus Valsts policijas darbiniekus

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts policijas (VP) Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja Transporta remonta, apgādes un ekspluatācijas nodaļas vadītāju Māri Rumpu un šīs nodaļas sektora vadītāju.

IDB mājaslapā gan nav norādīti aizturēto personu vārdi, bet no VP mājaslapā pieejamās informācijas par amatu pārstāvjiem noprotams, kura ir aizturētā persona.

Personas tiek turētas aizdomās par krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 177.panta otrā daļa). Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļu piemērošanu aizturētajām personām.

BNN jau ziņoja, ka IDB par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu aizturējis VP Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieku Armandu Možeiko un vēl trīs VP darbiniekus.

IDB informēja, ka Galvenās administratīvās pārvaldes biroja priekšnieks aizturēts aizdomās par iespējamo dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un iespējamo dienesta viltojumu. Savukārt aizdomās par krāpšanu aizturēti vēl trīs VP Galvenās administratīvās pārvaldes darbinieki.

Izmeklēšanā konstatēts, ka, būdama atbildīga par materiāli tehnisko nodrošinājumu VP, amatpersona pretlikumīgi, savu personisko interešu īstenošanai izmantoja VP resursus, tai skaitā nodarbināja tiešajā pakļautībā esošos trīs darbiniekus. Pretlikumīgās darbības tika veiktas ilgstošā laika periodā, radot būtisku kaitējumu VP.

IDB izmeklēšanas interesēs gan neprecizē, kā tieši iespējamās noziedzīgās darbības veiktas.

Aizdomās turētajai amatpersonai sākotnēji piemērotais drošības līdzeklis apcietinājums tika aizstāts ar drošības naudu, kā arī piemēroti papildu drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu VP.

Aizturētajiem darbiniekiem piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss, kā arī drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

IDB jau iepriekš ir aktualizējis dienesta vajadzībām piešķirto līdzekļu izlietošanas kontroles pastiprināšanas nepieciešamību, jo noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu ir otrs izplatītākais noziedzīgu nodarījumu veids, par kuriem veikta pirmstiesas izmeklēšana Iekšējās drošības birojā. Šobrīd tiek izmeklēts arī kriminālprocess par kādas citas iekšlietu sistēmas amatpersonas pretlikumīgo rīcību, ilgstošā laika periodā piesavinoties vairāk nekā piecas tonnas dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas.

Amatpersonas 2017.gada deklarācija, liecina, ka Možeiko par darbu VP nopelnījis 20 689 eiro. Viņa īpašumā ir zeme un ēka Ādažu novadā, kā arī valdījumā dzīvoklis šajā novadā. Tāpat viņa īpašumā ir 2006.gada izlaiduma automašīna Volkswagen, kā arī īpašumā un valdījumā divi mopēdi.

2017.gadā bezskaidrā amatpersona bija uzkrājusi 16 000 eiro.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Izskatās ka no mušas izpūsts zilonis . Viņi tikai mācās no tiem kas sēž valdībā .un kam ir konti ārzemju bankās un īpašumi . Kaut vai Man salā Anglijā .

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas