Aizturēts mediķis un vēl trīs cilvēki par fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19

Valsts policija aizturējusi četru personu grupu, tostarp, vienu mediķi aizdomās par fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP), veicot operatīvā darbības, noskaidroja vēl kādu ārstniecības iestādi, kur iedzīvotāji par samaksu ieguvuši fiktīvas vakcīnas. Šonedēļ sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu tika aizturēta četru personu grupa: 1962.gadā dzimusi sieviete un divas 1989.gadā dzimušas sievietes, kā arī 1969.gadā dzimis vīrietis, informē Valsts policija.

Viņu vidū ir viena medicīnas darbiniece, kā arī starpnieki naudas piegādes procesā un viena persona, kas saņēmusi fiktīvu vakcīnu.

Veicot piecas kratīšanas, tika izņemta skaidra nauda – 9 000 ASV dolāru un vairāk nekā 6 000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīgā ceļā.

Trīs aizturētie, tostarp medicīnas darbiniece, šobrīd atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu šīm personām.

Savukārt vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policijā sākts kriminālprocess par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par prettiesisku labumu došanu.

Policijā nekomentēja, kurā ārstniecības iestādē notikusi fiktīvā vakcinācija. Tāpat netiek minēts vai šim kriminālprocesam ir saistība ar to, ka iepriekš Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS) un Vidzemes slimnīcā ieradās, it kā pret vīrusu vakcinēti pacienti, un slimnīcas mediķiem radās aizdomas, ka saslimušās personas patiesībā nav vakcinētas.

Policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem.

Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Tāpat policija atgādina, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju visā Latvijā ir sākti vairāki kriminālprocesi, kuros šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Policija šajās lietās apzina to personu loku, kas, iespējams saņēmuši fiktīvas vakcinācijas sertifikātus.

Augustā Valsts policija paziņoja, ka tobrīd trīs kriminālprocesos aizturētas personas, tostarp trīs mediķi, kuri organizējuši vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir viens kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vakcinācijas pret Covid-19 procesā.

Tikmēr Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras nesen piemērojusi 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai. Arī šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja KNAB.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas