Aizvadītais novembris – ceturtais sausākais novērojumu vēsturē

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā šā gada novembrī bija 19,2 mm, kas ir 69% zem mēneša normas (61,9 mm), aizvadītajam mēnesim kļūstot par ceturto sausāko novembri novērojumu vēsturē (kopš 1924.gada). Jāpiebilst, ka jau vairāk nekā pusgadu visi mēneši bijuši siltāki un sausāki par normu.

Novembra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +3 grādi pēc Celsija, kas ir 1,4 grādus virs mēneša normas, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Mēneša minimālā gaisa temperatūra -17,1 grāds pēc Celsija 29.novembrī tika novērota Madonā, bet maksimālā gaisa temperatūra +15,1 grāds – 2.novembrī Kolkā, kas ir arī jauns 2.novembra maksimālās gaisa temperatūras rekords Kolkā.

Kopumā novembrī tika pārspēti trīs diennakts maksimālās gaisa temperatūras un viens diennakts minimālās gaisa temperatūras rekords.

Visvairāk nokrišņu bija Siguldā – 36,0 mm, bet vismazāk nokrišņu – Kolkā (8,4 mm). Visstiprākās vēja brāzmas (21,2 m/s) tika novērotas 30.novembrī Ainažos. Savukārt visbiezākā sniega sega (8 cm) 30.novembrī tika novērota Zosēnos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas