Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, 20.decembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) steidzās uz Rēzeknes novadu, kur dega dzīvojamā māja 180 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks, informē VUGD.

«No dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka un ir izveidojies spēcīgs piedūmojums, kā arī pastāv uguns izplatīšanās draudi uz blakus esošajām ēkām. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.50,» ziņo VUGD.

Tāpat aizvadītajā diennaktī plkst. 9.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Vangažiem, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dzīvojamās mājas dzīvoklī dega dīvāns. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega istaba 20 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no degošā dzīvokļa izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku un divus suņus, kā arī evakuēja piecus cilvēkus. Plkst. 11.35 ugunsgrēks tika likvidēts un tā dzēšanas darbos iesaistījās arī Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Kopumā šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 78 cilvēki, tajā skaitā trīs bērni! Daudzas šīs traģiskās ugunsnelaimes varēja arī nenotikt – ja mājokļos būtu ierīkots dūmu detektors, tad, iespējams, ugunsgrēki tiktu savlaicīgi pamanīti un tiktu izglābtas cilvēku dzīvības! VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību un nepaļauties uz veiksmi ugunsgrēka izcelšanās gadījumā – ierīkojiet savos mājokļos dūmu detektorus!

Naktī plkst. 1.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Sabilē, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja pilnā platībā un uguns ir izplatījusies uz blakus esošajām ēkām. Pirms VUGD ierašanās no ēkām bija evakuējušies 10 cilvēki. Pēc vairāk kā trīs stundu darba, plkst. 5.29, izdevās ierobežot liesmu izplatību. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā dega trīs dzīvojamās mājas – viena 180 kvadrātmetru platībā, otra 120 kvadrātmetru platībā un trešā 5 kvadrātmetru platībā. Šobrīd ugunsdzēsēji glābēji turpina ugunsgrēka dzēšanas darbus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, graudi, sadzīves mantas, loga aile, sodrēji trīs ēku dūmvados, vieglā automašīna, kravas automašīna, šķūnis, dzīvojamā māja un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.decembra plkst. 6.30 līdz 21.decembra plkst. 6.30, VUGD saņēma 42 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas