Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks

Trešdien, 2.janvārī, plkst. 20.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz dzīvojamo māju Rīgā, kurā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg ēkas ceturtā stāva dzīvoklis un izveidojies spēcīgs piedūmojums. Ar glābšanas masku palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no ēkas ceturtā stāva izglāba 25 cilvēkus, bet divus no piektā stāva izmantojot autokāpnes. Kā arī no ēkas tika kopumā evakuēti 29 cilvēki. Ugunsgrēkā dega dzīvoklis 30 kvadrātmetru platībā un gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 23.00 ugunsgrēks tika likvidēts, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD pieredze liecina, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības un uzstādīts mājoklī dūmu detektors. VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību un jau šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru!

Plkst. 12.38 tika saņemts izsaukums uz Nometņu ielu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Dodoties uz izsaukumu, ugunsdzēsēji glābēji jau no tāluma redzēja dūmus. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka koka ēka deg ar atklātu liesmu un spēcīgā vēja dēļ pastāv uguns izplatīšanās draudi. Plkst. 17.02 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 150 kvadrātmetru platībā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un starpstāvu pārsegums.

Plkst. 13.19 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rojas novadu, kur no ēkas bija redzami dūmi un liesmas. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg koka divstāvu ēka, bet stiprā un mainīgā vēja ietekmē liesmas strauji izplatās. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās likvidēt plkst. 19.12 un tajā 100 kvadrātmetru platībā dega divstāvu ēkas jumts un viena telpa. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja blakus esošās ēkas. Dzēšanas darbos piedalījās arī Rojas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums.

Plkst. 14.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Džūkstes pagastu, kur grāvī bija ieslīdējis un uz sāniem apgāzies pasažieru autobuss, kurā atradās 12 pasažieri un autovadītājs. Ugunsdzēsēji glābēji pa autobusa priekšējo logu un lūku izglāba piecus cilvēkus, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, savukārt astoņi cilvēki no autobusa izkļuva pašu spēkiem. Autoevakuators izvilka autobusu no grāvja, un darbi tika pabeigti plkst. 17.04.

Plkst. 15.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Vaiņodes novada Embūtes pagastu, kur no dzīvojamās mājas bija redzamas liesmas. Notikuma vietā tika konstatēts, ka ķieģeļu ēkā izveidojies spēcīgs piedūmojums, degšana notiek vairākos stāvos un liesmas izplatās uz jumtu. Četri cilvēki mēģināja nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās un viņi tika nodoti NMPD mediķiem apskatei. Šī paaugstinātā bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš. Plkst. 1.13 naktī ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 150 kvadrātmetru platībā dega ēkas četru stāvu starpstāvu pārsegums un jumta konstrukcijas (degšanā katrā stāvā 30 kvadrātmetru platībā).

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, vadi, elektrības instalācija, apgaismes ierīce, sadzīves mantas, sodrēji sešu ēku dūmvados, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, dārza māja un saimniecības ēka.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma vairāk nekā 45 izsaukumus saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem. Vairumā gadījumu izsaukumi saņemti par to, ka vējā nolauztie koki ir nokrituši uz ceļa braucamās daļas, bet bija arī izsaukumi par to, ka koki ir nokrituši uz ēkām un ka spēcīgais vējš norāvis jumta plāksnes vai kādu skārda gabalu no ēkām. Gandrīz visi izsaukumi bija saņemti Rīgā un Pierīgā, bet pāris – arī Kurzemē un Vidzemē.

Vakardien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Dobelē sunim, kurš bija ielūzis upes ledū un saviem spēkiem netika krastā – izmantojot glābšanas dēli, suns tika nogādāts krastā.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.janvāra plkst. 6.30 līdz 3.janvāra plkst. 6.30, VUGD kopumā saņēma 104 izsaukumus, no kuriem 13 bija uz ugunsgrēkiem, 82 uz glābšanas darbiem un deviņi maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas