Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki

Svētdienas, 27.decembra, rītā ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Koknesē, kur dzīvojamā mājā no viena dzīvokļa nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg sadzīves mantas un ēkā izveidojies spēcīgs piedūmojums. Saviem spēkiem no ēkas evakuējās divi cilvēki, bet viens cilvēks gāja bojā. Savukārt naktī uz pirmdienu Ķekavā, kur dega divstāvu māja, ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sestdien plkst. 16.57 VUGD saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg dzīvoklis ar atklātu liesmu. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 19.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Rojas novadu, kur ar atklātu liesmu dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pilnā platībā deg divstāvu dzīvojamā māja, kurai iebrucis jumts un tās piebūve. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš un pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi uz blakus esošajām ēkām. Plkst. 4.08 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un tā degšanas platība ir 150 kvadrātmetru. VUGD atzīmē, ka šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.

Šorīt plkst. 5.25 tika saņemts izsaukums uz Valku, kur no kādas daudzstāvu dzīvojamās mājas bija jūtami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens, ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus. Plkst. 5.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un nesmēķēt telpās, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns! «Uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu brīdinās par ēkā izveidojušos sadūmojumu un palīdzēs savlaicīgi evakuēties no piedūmotām telpām!»

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, papīri, sadzīves mantas, sodrēji septiņu ēku dūmvados, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, piekabe, divas vieglās automašīnas, dārza māja, pirts un šķūnis.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 26.janvāra plkst. 6.30 līdz 28.janvāra plkst. 6.30, VUGD saņēma 75 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēkiem un 29 uz glābšanas darbiem, bet 24  no izsaukumiem bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas