Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sestdien, 8.decembrī, plkst. 20.35 saņēma izsaukumu uz daudzstāvu māju Rīgā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī dega dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, pastāstīja ugunsdzēsēji-glābēji.

Tāpat VUGD ziņo, ka sestdien saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Krāslavā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka 15 kvadrātmetru platībā deg dzīvojamās mājas starpsiena un sadzīves mantas. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks un suns. Plkst. 22.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 11.52 VUGD steidzās uz kādu daudzdzīvokļu māju Daugavpilī, kur jūtams sadūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,5 kvadrātmetru platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji-glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 12.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā un saskaņā ar sākotnējo informāciju, no piecstāvu dzīvojamās mājas bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 0,5 kvadrātmetru platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku. Plkst. 22.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību laikus – ievēro ugunsdrošības prasības un uzstādi dūmu detektoru, kas brīdinās par izcēlušos ugunsgrēku!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji-glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji trīs ēku dūmvados, meža zemsedze, elektrības stabi, elektrības vadi, sadzīves mantas, veļas mašīna, durvis, vieglā automašīna, dzīvojamās mājas ārsiena, starpsiena, nojume, sēta, lapene, divas pirtis, dārza māja, saimniecības ēka un sešos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Lielajā ielā Jelgavā atbrīvoja veikalā ielidojušu putnu, bet Dundagas novada Kolkas pagastā no koka nocēla kaķi.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8.decembra plkst. 6.30 līdz 10.decembra plkst. 6.30, VUGD saņēma 90 izsaukumus, no kuriem 33 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas