Akreditācijas vizītē ierodas pirmais Gajānas vēstnieks Latvijā

Latvijai un Gajānai ir perspektīvas sadarbībai mežu apsaimniekošanas jomā. Nākotnē ir jāveicina Latvijas pieredzes nodošana Gajānas speciālistiem, tikšanās laikā norāda Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs un Gajānas nerezidējošais vēstnieks Latvijā Frederiks Hemlijs-Keiss (Frederick Hamley Case).

Pelšs pirmdien, 15.aprīlī, tikās ar nākamo Gajānas vēstnieku Latvijā, kurš ieradies Rīgā divu dienu akreditācijas vizītē. Tikšanās laikā tika apspriestas iespējas valstu divpusējās sadarbības attīstīšanai un ciešākai nostāju koordinācijai starptautiskajās organizācijās, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Divpusējo attiecību jomā amatpersonas atzina, ka sadarbība mežu apsaimniekošanā ir perspektīva, un nākotnē ir jāveicina Latvijas pieredzes nodošana Gajānas speciālistiem. Gajāna ir viena no viszaļākajām valstīm pasaulē – 70% tās teritorijas aizņem meži, atzīmē ĀM pārstāvji.

Plešs un Hemlijs-Keiss pārrunāja arī politisko, humāno un ekonomisko krīzi Venecuēlā. Sarunas partneriem bija kopīgs viedoklis, ka Venecuēlā ir nepieciešams atjaunot demokrātiju, tiesiskumu un pēc iespējas ātrāk nodrošināt starptautiski atzītu prezidenta vēlēšanu organizēšanu.

Tikšanās laikā valsts sekretārs uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Gajānas attiecības ir labas. Latvijas skatījumā ir svarīgi turpināt regulāro politisko dialogu, kas notiek saistībā ar Kotonū nolīgumu, sekmējot politisko un ekonomisko sadarbību.

Hemlijs-Keiss  otrdien, 16.aprīlī, pasniegs akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kā arī tiksies ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri (JV), atzīmē ministrijā.

Gajānas vēstnieks Hemlijs-Keiss rezidē Londonā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas