Aktīvās atpūtas cienītāji šovasar apdrošinās vairāk

Šovasar interese par ceļojumu apdrošināšanu palielinājusies no aktīvās atpūtas cienītājiem, kuri atvaļinājuma laikā iecerējuši nodarboties ar dažāda veida ūdenssportu.

Vidēji šovasar aktīvās atpūtas cienītāji apdrošinās par 12% vairāk nekā pērn. Pamatā tas skaidrojams ar augsto traumatisma līmeni aktīvajos sporta veidos un attiecīgi augstajām ārstēšanās izmaksām ārvalstīs, ko polises īpašniekiem sedz apdrošinātājs, informē ERGO.

Vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība ceļotājam, kurš nodarbojas ar aktīvo atpūtu, sasniedz aptuveni 1 000 eiro (700 LVL).

Starp populārākajiem aktīvās atpūtas veidiem ir dažādi ūdenssporta veidi (niršana, sērfošana), riteņbraukšana un citi.

Savukārt valstis, kurās pēc ERGO datiem visbiežāk notikuši negadījumi ceļojuma laikā ir Turcija un Horvātija. Populārākie papildus apdrošinātie riski – nelaimes gadījumi un bagāžas zādzība

Uzņēmuma speciālisti atzīst, ka iegādātie polises papildu risku segumi ļauj secināt, ka visvairāk cilvēkiem ceļojuma laikā rūp iespējami nelaimes gadījumi vai bagāžas zādzība. Piemēram, saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO datiem, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu papildus standartā iekļautajam medicīnas segumam, visbiežāk tiek iekļauts arī nelaimes gadījumu risks – 22% jeb aptuveni viena piektdaļa no visām iegādātajām polisēm, kā arī bagāžas un personisko mantu apdrošināšana – 11% no visām iegādātajām polisēm.

Šī gada pirmajā ceturksnī ERGO iegādāto ceļojuma apdrošināšanas polišu skaits ir palielinājies par 57%, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Savukārt šī gada pirmajā pusgadā ceļojumu apdrošināšanas iegādātas par 25% vairāk, nekā identiskā laikā pērn.

Pieprasījuma pieaugums pēc ceļojumu apdrošināšanas līdz ar vasaras sezonas sākumu ir likumsakarīgs, tomēr ERGO tas šosezon ir ievērojami lielāks, salīdzinot ar 2009. un 2010.gada vasarām. Galvenokārt to veicinājusi arvien plašāka lēto aviokompāniju pakalpojumu izmantošana, plānojot ekonomiskus un individuālus ceļojumus, un iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu kaut vai tikai ar minimālo segumu – medicīniskiem izdevumiem, kas ārvalstīs var būt pat desmit reizes augstāki, teic kompānijas pārstāvis Ivars Vismanis.

Šosezon īpaši izteikta ir tendence individuālo ceļojumu organizēšana – gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan ģimenēm ar dažāda vecuma bērniem.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas