Albānijas konfliktējošā valdība un opozīcija panāk kompromisu pirms vēlēšanām

Albānijas premjerministrs Edi Rama

Cenšoties izbeigt Albānijas politisko nestabilitāti, šīs Balkānu valsts valdībā uzņemti ministri no opozīcijas, parlamenta lielākajām partijām līdztekus vienojoties neizmatot valsts resursus, lai ietekmētu 25.jūnija parlamenta vēlēšanu norisi.

Kā vēsta portāls EurActiv, kompromisu pirmdien, 22.maijā, panākusi valdošā Albānijas Sociālistiskā partija un opozīcijā strādājošā Demokrātiskā partija, politiskajiem spēkiem arī vienojoties reformēt tiesu varu, kas ir Eiropas Savienības izvirzīts priekšnosacījums iestāšanās sarunu uzsākšanai.

«Mūsu vienošanās arī paredz, ka [vēlēšanu] zaudētājs atbalstīs uzvarētāju mūsu valsts pieteikumā iestāties Eiropas Savienībā. (..) Varam ķildoties savās mājās, bet būsim kopā, kad lūgsim Briselei uzņemt mūs Eiropā,» tā paziņojis sociālistu līderis, Albānijas premjerministrs Edi Rama (Edi Rama).

Ar partiju izlīgumu šķietami izbeigts politiskais strupceļš, kas trīs mēnešus kavējis Albānijas valdības reformas ceļā uz ES iestāšanās sarunām, ko NATO dalībvalsts cer sākt 2017.gada nogalē.

Ref: 111.111.103.4606

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas