Alkohola patēriņš Krievijā sarucis par 43%, secina PVO

Krievijā reibinošo dzērienu patēriņš joprojām ir liels, taču no 2003. līdz 2016.gadam tas sarucis par 43%, turklāt pārmaiņas alkohola lietošanā palīdzējušas kāpt arī paredzamajam dzīves ilgumam, tā pavēstījusi Pasaules Veselības organizācija.

Kā vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, PVO otrdien, 1.oktobrī, publiskojusi pētījumu, kur secināts, ka gadā krievi patērē 11 līdz 12 litrus tīra etanola, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē. Vienlaikus minētais patēriņa kritums laika posmā no 2003.gada ir ievērojami samazinājis iedzīvotāju mirstību.

Organizācija novērojusi, ka, ja 1990.gados paredzamais dzīves ilgums vīriešiem Krievijā bijis 57 gadi, tad pašlaik tas sasniedzis 68 gadus vīriešiem un 78 gadus sievietēm.

«(..) mūsu pētījumā atklāta skaidra cēloņsakarība starp iedarbīgas alkohola politikas ieviešanu un mirstības tendenču pavēršanu pretējā virzienā,» teikts pētījumā.

Vēl par šo tēmu: LTA: Alkohola cenas nav mazinājušās, jo jāiztirgo ar veco akcīzi iepirktie krājumi

Kā veiksmīgākie Kremļa politiskie soļi šajā jomā nosaukti: centieni samazināt kontrabandas vai mājas gatavota alkohola īpatsvaru tirgū, alkohola akcīzes likmes celšana un minimālās cenas paaugstināšana degvīnam un citiem stipriem alkoholiskiem dzērieniem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas