bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Alkohola vairumtirdzniecībā Latvijā šobrīd lielu peļņu gūt nevar

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai gan pēdējo pāris gadu laikā alkohola veikali Rīgā saradušies kā sēnes pēc lietus, alkohola vairumtirdzniecības bizness Latvijā šobrīd piedzīvojot grūtus laikus, jo nodokļu politikas, konkurences un iedzīvotāju zemās pirktspējas ietekmē šajā biznesā pat sasniegt zemu rentabilitāti jau esot «liels panākums».

Šādu nozares raksturojumu intervijā biznesa portālam BNN.LV sniedza alkohola vairumtirdzniecības kompānijas Mobil Plus tirdzniecības direktors un Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) valdes loceklis Vitolds Bremmers. Vienlaikus viņš uzsver, ka tirgū jaunām kompānijām ienākt nav viegli, jo maldīgs ir «romantiskais priekšstats», ka šajā nozarē iespējams ātri «tikt pie lielās naudas».

Šobrīd nozarē par labu rādītāju jāuzskata spēja izvairīties no zaudējumiem. Traģiskākais gads bijis 2009.gads, kad  no darba bija jāatlaiž virkne darbinieku. «Cilvēki bija jāatlaiž visiem. Ir ļoti grūti atlaist tos, kuri ir bijuši ar kompāniju kopš tās pirmsākumiem, un snieguši lielu atbalstu kompānijas izaugsmē. Bet ja ir izvēle  – turpināt kompānijai pastāvēt, vai uzticamu darbinieku atlaišana, tad diemžēl patiesībā izvēles īsti nav,» viņš norāda.

Viens no būtiskākajiem nozari ietekmējošiem faktoriem šobrīd ir akcīzes nodokļa pieaugums. Patērētājam ir zema pirktspēja, tāpēc arvien pieprasītāki kļūst lētāki produkti, norāda speciālists.  Finanšu ministrijas akcīzes nodokļa politikas dēļ – ceļot akcīzes nodokli un mehāniski cerot uz akcīzes ienākumu pieaugumu – tiek panākts, ka pieaug nelegālā alkohola tirgus daļa. Cerētos papildus akcīzes ienākumu nodokļus valts negūst, jo pastāv zināma saistība starp akcīzes nodokļa pieaugumu un nelegālā alkohola tirgus izaugsmi. Pieaugot akcīzes nodoklim, attiecīgi pieaug nelegālā alkohola tirgus daļa.

Tāpat arī V. Bremmers  neslēpj, ka vairumtirgotāji lielu daļu produktu bieži tirgo pat zem pašizmaksas. «Tās ir tā saucamās «lokomotīves», ar kuru palīdzību tiek iekarots tirgus,» tā ARTA valdes loceklis. Paralēli tiek cerēts, ka peļnu izdosies gūt tirgojot citus alkoholiskos produktus.

Vaicāts, cik veiksmīga šāda stratēģija ir ilgtermiņā, viņš uzsver, ka šādas startēģijas parasti ļauj salīdzinoši strauji iekarot tirgus daļas attiecīgā tirgus segmentā un pozīcijas noturēt arī pēc tam, kad produkts vairs netiek tirgots par krietni pazeminātām cenām. Tomēr līdz ko šādu kampaņu vai stratēģiju pielieto arī konkurenti, efekts ievērojami sarūk. «Principā no tā visa iegūst patērētājs,  jo cenas tādā veidā tiek turētas ļoti zemas,»  secina speciālists.

Konkurence nozarē esot nosacīti liela  – esot daudz «viendienas kompānijas», kurām ir ilūzijas, ka alkohola vairumtirdzniecība ir lielā iespēja. Tomēr galvenais priekšnosacījums šajā biznesā – jāprot skaitīt, uzsver V. Bremmers. Reāli tirgū par nopietniem spēlētājiem esot jāuzskata aptuveni 10 kompānijas, lai arī alkohola vairumtirdzniecības licenču skaits pārsniedz 50.

«Pasaulē piedāvājums ir milzīgs. Jebkurš var aizbraukt uz kādu izstādi vai pat ceļojumu  pa Itāliju, un atrast simtiem vīnu, kas Latvijas tirgū nav pieejami.  Ienākt tirgū var ikviens, bet jāprot skaitīt nauda,» tā V. Bremmers.  Atrast produktu un tirgot nav problēma. Bet, lai uz visa piedāvājuma fona izceltos, ir jābūt attiecīgiem finanšu līdzekļiem un ieguldījumam mārketingā. «Tāpat jāzin, kas būs ejošs un neejošs. Izprast visus pircējus ir ļoti grūti. Vienmēr pastāv risks ka produkt neaizies pat ar visus mārketingu,»  klāsta ARTA valdes lockelis.

Kā piemēru viņš min vīnu tirgu. Rudenī sakšoties lielās vīnu izpārdošanas vīna ražotāju valstīs, kad tiks iztirgotas pērnā gada ražas produkti.  Šajās izpārdošanās vīnu varot iegādāties par ļoti zemām cenām, par pudeli maksājot vienu eiro un pat zemāk. Tomēr līdz ko tiek ierēķināti mārketinga, nodokļu un loģistikas izdevumi, cena Latvijā esot jau pavisam cita un bizness vairs nebūt neesot salds. «Galvenais ir mācēt rēķināt,» viņš atkārto.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri