Alkoholisko dzērienu pudeļu etiķetēs norādīs enerģētisko uzturvērtību un sastāvdaļas

Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA) ir parakstījusi Eiropas alkohola nozares asociācijas spiritsEurope memorandu par dzēriena enerģētiskās uzturvērtības un sastāvdaļu norādīšanu uz alkoholisko dzērienu etiķetēm, informē LANA.

Eiropas alkohola nozares asociācijas spiritsEurope iniciatīva paredz, ka līdz šī gada beigām uz katras ceturtās ES tirgū patēriņam nodotās alkoholiskā dzēriena pudeles tiks izvietota informācija par dzēriena enerģētisko uzturvērtību un ar QR koda starpniecību tiks parādītas dzērienā izmantotās sastāvdaļas.

Iniciatīvas mērķis ir panākt līdz 2022.gada beigām dzērienu enerģētiskās uzturvērtības norādīšanu uz 66% no ES tirgū patēriņam nodoto grādīgo alkoholisko dzērienu pudeļu etiķetēm, un ar QR koda starpniecību patērētājiem ļaut iegūt savā viedtālrunī sastāvdaļu sarakstu.

«Nozare iegulda laiku un naudu, lai labāk informētu patērētājus par dzērienu sastāvu un uzturvērtību. Gatavojot šo iniciatīvu, nozare jau ieguldīja papildu līdzekļus un resursus, nodrošinot ne vien tehniskos risinājumus, bet arī laicīgi sagatavojot informatīvos materiālus par grādīgo dzērienu enerģētisko uzturvērtību un izmantotajām sastāvdaļām,» skaidroja LANA.

LANA atgādināja, ka pirms memoranda parakstīšanas tā savā sabiedrības izglītošanas interneta vietnē atbildigi.lv sagatavoja un izvietoja informāciju par grādīgo dzērienu enerģētisko uzturvērtību. Pievienošanās spiritsEurope iniciatīvai un memoranda parakstīšana ir solis patērētāju izglītošanā.

Asociācijā arī atgādināja, ka Eiropas alkohola nozares asociācijas spiritsEurope iniciatīvas par grādīgo dzērienu enerģētiskās uzturvērtības un izmantoto sastāvdaļu norādīšanu uz pudeļu etiķetēm izstrāde sākās jau 2018.gadā. Šī iniciatīva un saprašanās memorands ir iesaistīto pušu brīvprātīga vienošanās. Lai uzraudzītu iniciatīvas ietekmi un efektivitāti, asociācija spiritsEurope un tās biedri sadarbosies arī ar Eiropas Savienības augstākajām institūcijām, kā, piemēram, Eiropas Komisiju.

LANA izveidota 2013.gada septembrī. LANA ir Eiropas alkohola nozares asociācijas spiritsEurope pilntiesīgs biedrs un Latvijas pārstāvis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas