ĀM aizliedz ieceļot Latvijā Lukašenko un vēl 29 Baltkrievijas amatpersonām

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) nolēmis Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļaut 30 Baltkrievijas pilsoņus, arī pašreizējo Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, BNN noskaidroja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 30 Baltkrievijas Republikas amatpersonām.

Personas ir no Baltkrievijas Republikas Prezidenta administrācijas, Baltkrievijas Republikas Prezidenta lietu pārvaldes, Baltkrievijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas Republikas Iekšlietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Tieslietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Ģenerālprokuratūras, Baltkrievijas Republikas Valsts drošības komitejas, Baltkrievijas Republikas Izmeklēšanas komitejas, Baltkrievijas Republikas Drošības padomes, Baltkrievijas Republikas Valsts kontroles komitejas un Minskas pilsētas Izpildkomitejas.

Minētās personas ar savu rīcību ir organizējušas un atbalstījušas 2020.gada 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu un atbalstījušas tām sekojošo miermīlīgo protestu vardarbīgo apspiešanu, norāda ĀM.

Ministra lēmums pieņemts saskaņā ar Imigrācijas likuma 61.panta otro daļu.

Lasiet arī: Minskā uz protestu Lukašenko dzimšanas dienā pulcējas virs 100 000 baltkrievu

«Latvija stingri nosoda 9.augusta prezidenta vēlēšanu viltošanu, miermīlīgo protestētāju piekaušanu un represijas pret žurnālistiem un aktīvistiem Baltkrievijā. Ar šo soli mēs demonstrējam stingru signālu, ka šādas darbības Latvijai nav pieņemamas un atbildīgie nav vēlamas personas Latvijā. Aicinām arī Eiropas Savienību nekavēties ar līdzīgu lēmumu pieņemšanu,» uzsvēra Rinkēvičs.

Kā ziņots, 9.augustā notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Aleksandrs Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet Svetlana Tihanovska – 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Latvijai nevēlamo personu sarakstā tiek iekļautas šādas amatpersonas: Aleksandrs Lukašenko, Viktors Lukašenko, Igors Sergejenko, Makisms Riženkovs, Olga Čupris, Dmitrijs Krutojs, Genādijs Bogdans, Lidija Jermošina, Vadims Ipatovs, Jeļena Dmuhailo, Svetlana Kacubo, Igors Pliševskis, Oļegs Sliževskis, Irina Celikoveca, Valērijs Vakuļčiks, Ivans Terteļs, Ivans Noskevičs, Aleksandrs Koņuks, Jurijs Karājevs, Genādijs Kazakēvičs, Aleksandrs Barsukovs, Sergejs Homenko, Jurijs Nazarenko, Romāns Meļņiks, Ivans Kubrakovs, Oļegs Šabliko, Andrejs Ravkovs, Aleksejs Volkovs, Sergejs Azemša, Andrejs Smaļs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas