bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.06.2019 | Vārda dienas: Artis, Artūrs
LatviaLatvija

ĀM: ANO migrācijas deklarācija nav juridiski saistoša

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pasaule kļūst arvien sarežģītāka un atvērtāka, tajā ir ļoti nevienāda dzīves situācija un regulējumi, par ko ANO līmenī sarunas notiek jau ilgāku laiku. Dokuments Globālā deklarācija par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju nav juridiski saistošs, bet drīzāk kā politiska apņemšanās, norāda Ārlietu ministrijas Komunikācijas direkcijas vadītājs Gints Jegermanis.

ANO migrācijas deklarācija nav pakts, bet dokuments, kas iztirzā globālās migrācijas jautājumus. Tā ir globāla deklarācija, kas apņemas risināt visus ar migrāciju saistītos jautājumus, kuru ir milzīgs daudzums, un kolektīvi vienoties par principiem un noteikumiem, intervijā Latvijas Radio skaidro Ārlietu ministrijas Komunikācijas direkcijas vadītājs.

Ir ļoti daudz neskaidras informācijas par migrācijas procesiem, bet ar šīs deklarācijas pieņemšanu valstis varēs dalīties ar tām pieejamajiem datiem. Tāpat deklarācijā ietverti punkti, kas paredz novērst cilvēktirdzniecību, migrantu kontrabandu. Deklarācijas 23 punkti skar visus līmeņus, kas saistīti ar cilvēkiem migrācijas procesā, stāsta Jegermanis. Viņš uzsver, ka Eiropas Savienības (ES)  valstīs migrācija ir regulēta un saprotama, bet ir daudzas valstis, kur procesi ir nesakārtoti, tādējādi deklarācija, ja tā tiks pieņemta, būs ceļš uz globāliem risinājumiem šajos jautājumos.

Vaicāts, kādas saistības deklarācija uzliek Latvijai, ĀM pārstāvis norāda, ka «šis dokuments nav juridiski saistošs, ANO deklarācijas un rezolūcijas ir tikai politiskas apņemšanās. Dokuments uzsver, ka valstīm ir tiesības pašām noteikt savu migrācijas politiku. kā arī migrantu kategorijas – bēgļus, patvēruma meklētājus, nelegālos imigrantus.»

Paredzēts, ka tiks rīkots deklarācijas pārskata forums, kas norisināsies reizi četros gados.

Minētā deklarācija izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā, piemēram, portālā Manabalss.lv tiek vāktas balsis gan par, gan pret to.

Tikmēr partijas Latvijas Attīstībai Jaunatnes nodaļa  (LAJN) izplatītajā paziņojumā norāda, ka «pievienošanās šim dokumentam palīdzēs Latvijai ievērojami uzlabot sadarbību ar citām valstīm migrācijas politikas jomā, preventīvi novērst nelegālo migrāciju un apkarot cilvēktirdzniecību, kā arī aizstāvēt Latvijas iedzīvotāju tiesības ārvalstīs. Tāpat, ANO Migrācijas pakts uzsver migrantu un bēgļu tiesības uz vienādām vispārējām cilvēktiesībām un pamatbrīvībām, kas bieži tiek brutāli pārkāptas attiecībā uz šīm grupām.»

«ANO Migrācijas pakts balstīts jau esošos starptautiskos nolīgumos, kurus Latvija ir ratificējusi, turklāt tas saskan gan ar Latvijas Migrācijas politikas koncepciju, gan ar tikko pieņemto Diasporas likumu un lieliski iekļaujas kopējā Eiropas Savienības migrācijas politikā. Jāatzīmē, ka paktam ir rekomendējošs, nevis juridiski saistošs raksturs. Parakstot šo deklarāciju, lēmumi par tās īstenošanu paliek Latvijas kompetencē,» saka LAJN valdes loceklis Antons Gusevs

LAJN kategoriski nosoda Saeimā iesniegto rezolūciju Par nepievienošanos ANO globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam un mudina deputātus to noraidīt. Kā apgalvo drošības pētnieks Mārtiņš Hiršs un migrācijas pētniece Agnese Lāce, gandrīz katrā rezolūcijas teikumā ir nepatiesa informācija. Rezolūcija sastāv no pārspīlējumiem, sagrozījumiem un apgalvojumiem, kas ir pilnīgi pretēji reālajam pakta saturam, uzskata pētnieki.

Kā zināms, 10. un 11.decembrī par šo dokumentu ir paredzēta galīgā vienošanās ANO konferencē Marokas pilsētā Marakešā. Šo deklarāciju iepriekš nav atbalstījušas ASV, Austrija, Austrālija, Bulgārija, Čehija, Ungārija, Izraēla un vēl citas valstis. Savukārt Latvijas kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva paktam paudušas atbalstu.


Pievienot komentāru

Sociālās aprūpes centru Ezerkrasti apsūdz rupjos cilvēktiesību pārkāpumos

Sociālās aprūpes centrā Ezerkrasti ir vērojami rupji cilvēktiesību pārkāpumi un netiek ievērotas tiesībsarga 2018.gadā sniegtās rekomendācijas, pēc viesošanās centrā secinājis Tiesībsarga birojs.

Valmieras stikla šķiedra pieprasījusi tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu

AS Valmieras stikla šķiedra Vidzemes rajona tiesā Valmierā iesniegusi pieteikumu tiesiskā aizsardzības procesa ierosināšanai, liecina biržā Nasdaq Riga publicētais paziņojums.

LTV: Latvijas valsts mežu 800 000 eiro ziedojums ticis uzņēmumam pietuvinātām organizācijām

ZM paspārnē esošais Meža attīstības fonds sadalījis no LVM saņemto ziedojumu – 800 000 eiro. de facto izpētot ziedojuma saņēmējus, atklājies, ka naudu saņēmušas arī LVM pietuvinātas organizācijas.

Nekā personīga: Ierīkojot Austrumu robežu, pazuduši koki vairāku simtu tūkstošu vērtībā

Ierīkojot Latvijas-Krievijas robežu, Ciblas novadā izpostīta aizsargājama dabas teritorija un pazuduši lietas koki vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Ginekoloģes Vācijā notiesātas par abortu reklamēšanu

Tiesa Vācijā atzinusi divas ginekoloģes par vainīgām izvērstā abortu operāciju reklamēšanā, piespriežot tām kopumā 4 000 eiro lielu naudassodu.

Aicina ievērot luksoforu signālus remontdarbu vietās

Valsts ceļu tīklā rit aktīva būvdarbu sezonā, darbi notiek visos reģionos.  VAS Latvijas Valsts ceļi aicina autobraucējus ievērot luksoforu signālus būvdarbu zonās, kā arī sekot līdzi ceļazīmēm.

Kustība Par! atkārtoti ievēl Pavļutu par valdes priekšsēdētāju

Kustība Par! sestdienas, 15.jūnija, kongresā ievēlēja jaunu, paplašinātu valdi, par kuras priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Daniels Pavļuts.

Raidījums: Par spīti KNAB izmeklēšanām, Saskaņa ik gadu no valsts saņem 118 653 eiro

Lai arī KNAB izmeklē partijas Saskaņa konsultantu algošanu, nepastāv draudi, ka politiskais spēks varētu zaudēt 118 653 eiro, kas tai ik gadu pienākas kopš 13.Saeimas vēlēšanām.

Šonedēļ gaidāmi +30 grādi pa dienu un tropiskās naktis

Dienas būs lielākoties saulainas un teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz +23…+28 grādiem.

VID piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 5,5% vairāk nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad pirmajos piecos mēnešos valsts budžetā iekasējis 3,972 miljardus eiro, kas ir par 206,744 miljoniem eiro jeb 5,5% vairāk nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.

Nedēļa Lietuvā: Deputāta Gražuļa «solis» līdz izdošanai. Lietuvā pārspēti karstuma rekordi

Aizvadītajā nedēļā Lietuva atzīmēja Sēru un cerību dienu. Nopietnās apsūdzībās iesaistīts Seima deputāts, bet kāds bijušais deputāts ar 1 500 eiro sodīts par seksuālu uzmākšanos savai asistentei.

BNN nedēļas apkopojums: Jauna kultūras ministra gaidās. Bičkoviča maldināšana. Lielās pārmaiņas FKTK

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas, Plāns, Cenu cīņas, Tiesības, Amats, Izaugsme, Argumenti, Atbalsts.

Sāremā pašvaldība rīkos konkursu par prāmju satiksmi maršrutā Mentu-Ventspils

Igaunijas Sāremā pašvaldība nolēmusi rīkot konkursu, lai izraudzītos prāmju satiksmes operatoru maršrutam starp Mentu ostu Sāmsalā un Ventspili, vēsta reģionālais laikraksts Saarte Haal.

Polijā saistībā ar Smoļenskas aviokatastrofu par nolaidību bijušajam Tuska kancelejas vadītājam piespriež 10 mēnešus cietumā

Bijušajam Polijas premjerministra kancelejas vadītājam piespriests desmit mēnešu ilgs nosacīts cietumsods par nolaidību, gatavojot 2010.gadā augstāko amatpersonu lidojumu, kurā gāja bojā toreizējais prezidents Lehs Kačiņskis.

Deputātu iesniegums par Kalnmeiera atbilstības amatam vērtēšanu nosūtīts AT

Deputātu iesniegums saistībā ar Jaunās konservatīvās partijas politiķu rosināto pārbaudi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstības amatam izvērtēšanai nosūtīts Augstākajai tiesai.

Aiztur divus VUGD darbiniekus par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā

Par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu.

Krievija: Trampa lēmums uz Poliju nosūtīt vēl 1 000 karavīru «destabilizēs» Eiropu

Krievija brīdinājusi NATO, ka ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums palielināt Polijā dislocēto militāro kontingentu par 1 000 vīru «destabilizēs» Eiropu.

Europol: Baltijas valstīs joprojām pastāv riski Krievijas naudas atmazgāšanai

Baltijas valstīs joprojām pastāv riski Krievijas naudas atmazgāšanai, paziņoja Eiropas policijas aģentūras Europol amatpersona Pedru Felisiu, kas Eiropas Savienības policijas aģentūrā atbild par cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Vējonis prasa Sabiedrības integrācijas fonda likuma grozījumu otrreizēju caurlūkošanu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 14.jūnijā nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 2019.gada 6.jūnijā pieņemto likumu Grozījumi Sabiedrības integrācijas fonda likumā.

Tiesās personu par mazgadīgo pavešanu netiklībā, izmantojot sociālos tīklus

Tiesai nosūtījusi krimināllietu vienas personas apsūdzībā par 12 mazgadīgu un vienas nepilngadīgas personas pavešanu netiklībā.

Francija: ES finanšu ministri vienojušies par eirozonas budžeta izveidi

Eiropas Savienības dalībvalstu finanšu ministri vienojušies par eirozonas budžeta ieviešanas vispārējiem principiem, ziņo Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs.

Tiesa noraida SIA Rīgas meži pieteikumu pret Konkurences padomi

Administratīvā rajona tiesa 11.jūnija spriedumā atzīst, ka SIA Rīgas meži pieteikums par Konkurences padomes faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku ir noraidāms.

Ebreju kopiena: Labas gribas atlīdzinājums ir īpašs risinājums vēsturiskai situācijai

«Diskusijas ietvaros par labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīvu jāuzsver, ka šis ir jautājums, kurš nav skatāms īpašumu denacionalizācijas un konkrētu īpašumtiesību atjaunošanas kontekstā,» norāda Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes Valdes loceklis Dmitrijs Krupņikovs.

Dati: Nodokļu parāds pēdējā pusgadā bijis 47,3% ēdināšanas uzņēmumu

Nodokļu parāds, kas pārsniedz 150 eiro, pēdējo sešu mēnešu laikā reģistrēts 47,3% ēdināšanas nozares uzņēmumiem, liecina Lursoft dati.

Joprojām liela daļa nodokļu parādnieku nav iesnieguši deklarāciju VID

Ievērojama iedzīvotāju daļa, kuriem gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu ir jāiesniedz obligāti, joprojām to nav izdarījuši.