AM: ASV gūts stingrs atbalsts Latvijas drošības stiprināšanai

ASV un Latvijai kā stratēģiskajiem partneriem ir būtiski divpusēji vienoties par drošības un aizsardzības jautājumu iniciēšanu, virzību un rīcību – par to vienisprātis ir aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Centra jaunai Amerikas drošībai vadītāja Mišela Flornoja (Michele Flournoy), kongresmenis Maikls Tērners (Michael Turner), senators Džeks Rīds (Jack Reed), kā arī Latvijas vēstniecības Vašingtonā vadība.

Turpinot darba vizīti Amerikas Savienotajās Valstīs, aizsardzības ministrs Bergmanis ceturtdien, 19.maijā, Vašingtonā tikās ar Centra jaunai Amerikas drošībai vadītāju, kongresmeni Tērneru, senatoru Rīdu, kā arī Latvijas vēstniecības Vašingtonā vadību. Tikšanās laikā diskutēts par Latvijas un NATO aktuālajiem drošības izaicinājumiem, kā arī sadarbības un koordinētas rīcības nozīmi situācijās, kas varētu prasīt nekavējošus lēmumus un saskaņotu rīcību, informē Aizsardzības ministrija.

Sarunā ar Centra jaunai Amerikas drošībai vadītāju Flornoju un programmu direktori Džulianu Smitu (Julianne Smith) aizsardzības ministrs atzina, ka centra veiktais pētījums par Baltijas valstu drošību atklāj dziļu izpratni un vienlaikus pamatoto satraukumu par drošības situāciju NATO austrumu dalībvalstīs. «Mēs nevaram atgriezties tajā pašā situācijā, kas bija pirms Krimas okupācijas. Latvija nav pret politisku dialogu, bet, kamēr Krievija ignorēs starptautisko tiesību normas, ir apgrūtinoši runāt par savstarpēji ieinteresētu sadarbību,» sarunā atzina aizsardzības ministrs Bergmanis.

Sarunās ar kongresmeni Tērneru (Republikāņu partija) un senatoru Rīdu (Demokrātu partija) ministrs izteica pateicību par ASV stingro un nemainīgo atbalstu Latvijas drošības stiprināšanai. Ministrs uzsvēra, ka Latvija ar pilnu atbildību turpinās uzņemošās valsts atbalsta sniegšanu, tai skaitā izveidojot sabiedroto klātbūtnei atbilstošu infrastruktūru. «Mēs raugāmies uz gaidāmo NATO samitu kā pozitīvu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz bataljona līmeņa militāras vienības izvietošanu Baltijas valstīs. Varu apliecināt, ka uzņemošās valsts atbalsts ir mūsu prioritāte un visa nepieciešamā infrastruktūra tiks nodrošināta atbilstoši nepieciešamībai,» piebilda Bergmanis.

ASV amatpersonas izteica pateicību par Latvijas ieguldījumu NATO, kas šajā ģeopolitiskajā un izaicinājumu pilnajā laikā ir īpaši nozīmīgi, vienlaikus uzsverot, ka ASV ir ieinteresēta sadarbības intensificēšanai un paplašināšanai visās jomās, tai skaitā ne tikai sauszemes spēku, bet arī jūras un gaisa spēku stiprināšanā, norāda ministrijā.

Ref: 102.000.102.12758

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas